Petrol Olimpija je do zdaj zbrala le eno zmago. Foto: BoBo

Olimpija je v prvem polčasu nadzorovala potek tekme in si priigrala tudi lepo prednost. V drugem polčasu pa se je ob agresivnejši igri Grkov v Olimpijino igro prikradlo preveč napak, kar je prispevalo k izenačeni predstavi do konca, pri tem pa so se za malenkost bolje odrezali gostje iz Patrasa.

Ljubljančani so v prvi četrtini pokazali boljšo igro od tekmeca, ki razen v uvodu ni vodil, gostitelji pa so hitro pobegnili tudi za deset točk. Novo najvišjo prednost so dosegli v 13. minuti, ko je Jan Rebec zadel za 26:15.

Domači so z borbeno predstavo tudi v naslednjih minutah brez posebnih težav nadzorovali goste in še povečevali vodstvo, prišli tudi na 14 točk naskoka, po prvem polčasu je bilo 38:26.

Meier najboljši strelec tekme
Na uvodu tretje četrtine pa so Grki zaigrali precej agresivneje in se hitro približali na štiri točke zaostanka (43:39) ter napovedali zanimivo nadaljevanje. To se je tudi uresničilo, v 26. minuti so spet povedli (47:48).

Pred zadnjimi desetimi minutami sta ekipi ločili le dve točki (58:60). Izenačen boj se je nadaljeval vse do izdihljajev tekme. Tony Meier je z enim zadetim prostim metom Grke 14 sekund pred koncem popeljal do vodstva s 74:77.

Zatem je na drugi strani devet sekund pred koncem Roko Badžim zadel oba prosta meta in znižal na 76:77. Sledila je nova hitra osebna napaka nad Grki, ki so s prostih metov spet pobegnili za tri točke. Špan je štiri sekunde pred koncem zgrešil oba prosta meta, usodo Ljubljančanov pa je nato z novih prostih metov zapečatil Meier.

Pri domačih je bil s 16 točkami najboljši strelec Roko Badžim, 15 jih je dodal Špan, 12 točk in 13 skokov pa je zbral Mirza Begić. Pri gostih je z 18 točkami izstopal Meier.
Izjava po tekmi
Saša Nikitović, trener Petrola Olimpije: "Za nami je zelo zahtevna tekma. V prvem polčasu smo bili osredotočeni na našo igro, po odmoru pa je sledila agresivna igra grških košarkarjev v obrambi. Nismo se vdali, a hkrati nismo našli odgovora na takšno igro. Zadeli so veliko metov za tri točke, tudi ob naši zelo dobri obrambi, to pa jim je dalo dodatno samozavest. Poskusili smo vse različice obrambe, toda košarkarji Promitheasa so se v tistem trenutku morda malenkost bolj posvečali malenkostim v igri v napadu. Zadeli so nekaj metov, na vsak naš poskus preobrata so odgovorili z zadetim metom za tri točke."