Eric Bledsoe se pobira po nekoliko slabšem začetku sezone. Foto: Reuters

To sezono je na primer Goran prejel več asistenc od krilnega centra Markieffa Morrisa, kot pa, recimo, od obeh organizatorjev, Thomasa in Bledsoeja. Njegov USG pa je v tej sezoni šele 5. v njegovem moštvu. Povedano drugače … Green, Thomas, Bledsoe in Markieff Morris so udeleženi pri večjem številu napadalnih akcij kot pa argumentirano najboljši (napadalni) igralec v moštvu.

Komentar uporabnika DrumBeat
Dvoboj evropskih centrov Jonasa Valančiunasa (Toronto) in Marca Gasola (Memphis). Z 22:10 ga je dobil drugi, vendar se je na koncu zmage veselil Litovec. Foto: Reuters
Manu Ginobili je dosegel sicer le sedem točk, toda ob koncu je odigral ključno vlogo. Foto: Reuters

Potem ko je Detroit povedel 35 sekund pred koncem, je na drugi strani obrambo prelisičil Bledsoe in položil za točko naskoka. Delo je dokončal Markieff Morris, ki je pet sekund pred koncem blokiral met prvega strelca Detroita Brandona Jenningsa (19).

Bledsoe je tekmo končal z 18 točkami, 6 skoki, 6 podajami in dvema ukradenima žogama. P. J. Tucker se je po suspenzu vrnil v ekipo in prispeval 16 točk ter opravil veliko dela v obrambi proti velikanom Detroita. Goran Dragić je 8 od svojih 12 točk dosegel v prvem polčasu. Iz igre je metal 6/11. Imel je še 4 podaje in 3 skoke. Zorana Dragića ni bilo v postavi.

Na tekmi, na kateri je bilo v prvih treh četrtinah 13 izenačenj in 11 izmenjav v vodstvi, so si Sunsi v zaključku priigrali osem točk naskoka in ga zapravili. "Bila je grda tekma, še posebej v prvem polčasu, toda vzamemo jo. Zmaga nam je na koncu skoraj spolzela iz rok. Hočemo zmagovati, ne glede na kakšen način," je povedal trener Phoenixa Jeff Hornacek. Phoenix je z dobro obrambo prisilil Pistonse v le 38-odstotni met. Gostitelji so trojke metali 7/25.

Virus pustošil po slačilnici Grizlijev
V obračunu najboljših ekip Vzhoda in Zahoda je Toronto s 96:92 premagal oslabljeni Memphis, ki je zaradi trebušnega virusa ostal brez petih igralcev, med njimi tudi brez Bena Udriha, Courtneyja Leeja in Tonyja Allena. Vseh pet so prepeljali v bolnišnico in nato s posebnim letalom poslali domov. DeMar DeRozan je dosegel 21 točk, Kyle Lowry 18, Terrence Ross pa 16, od tega 14 v zadnji četrtini. Pri Grizlijih je bil najučinkovitejši Marc Gasol z 22 točkami in 12 skoki.

San Antonio slavil v Clevelandu
LeBron James se je spet pomeril s San Antoniem, tokrat v dresu Clevelanda, in parket zapustil sklonjene glave (90:92). Manu Ginobili je položil 18 sekund pred koncem, devet sekund pozneje zadel še prosti met ter v zadnjem napadu uspešno pokril Jamesa, ki je zdirjal v napad in izgubil žogo. Tim Duncan in Boris Diaw sta dosegla po 19 točk, na drugi strani pa so bili najučinkovitejši Anderson Varejao (23), Kyrie Irving (20) in James (15; met 6/17)).

Lakersi v 24 urah do druge zmage
LA Lakersi so imeli po desetih tekmah le eno zmago, zdaj pa so v 24 urah dosegli kar dve. In to na gostovanjih v Atlanti in Houstonu (92:98). Kobe Bryant je dobil strelski dvoboj z Jamesom Hardenom (28:24). Iz igre je metal 10/28. Houston je bil brez centra Dwighta Howarda, ki ima težave s kolenom.

DETROIT - PHOENIX 86:88
Jennings 19, Monroe 18; Bledsoe 18, Tucker 16, Dragić 12 (6/11), 4 podaje, 3 skoki v 31 minutah. Z. Dragić ni igral.