Goran Dragić je igral več kot 46 minut in dal 22 točk (6/15 za dve, 1/2 za tri). Foto: Reuters
Mike Conley, Reggie Jackson
Mike Conley in Reggie Jackson sta bila prva strelca na obračunu med Oklahomo in Memphisom. Foto: Reuters
Deron Williams
Brooklyn je dobil prvi letošnji newyorški obračun. Knickse so Netsi ugnali s 110:99, z 29 točkami je bil najboljši strelec tekme Deron Williams, ki je uspešno saniral težave z gležnjem. Foto: Reuters
LeBron James
Cleveland je s 110:10 zmagal v Denverju. Velika trojica Cavaliersov je iz igre metala le 19/45, a je bilo vseeno dovolj za zmago. LeBron James je prispeval 22 točk (8/18 iz igre) in dodal še 11 podaj. Foto: Reuters

vili zmago petič zapored.

Sacramento, ki je v zadnji četrtini izničil zaostanek 11 točk, je imel v Phoenixu v zadnji minuti rednega dela pri izenačenem izidu napad, a je DeMarcus Cousins napravil osebno napako v napadu. Pred tem je Eric Bledsoe izenačil na 99. Sunsi so dvakrat metali za zmago, a sta Marc Morris in Isaiah Thomas zgrešila. 20 sekund pred koncem prvega podaljška je bil nato neuspešen Bledsoe, na drugi strani pa je skoraj s sredine metal Rudy Gay in zgrešil.

Krilni košarkar ameriške reprezentance se je odkupil dobro minuto pred iztekom drugega podaljška, ko je iz obrata zadel za 113:112. Sledil je zgrešen met Gorana Dragića, nato je en prosti met zadel Cousins in Sunsom je ostalo še 15 sekund, a P. J. Tucker je bil nenatančen izza črte, Marc Morris pa iz težkega položaja tik ob izteku igralnega časa.

"Ne vem, ali smo bili utrujeni ali je bilo kaj drugega narobe. Sacramento je bil odličen v zadnji četrtini, mi pa smo imeli ogromno težav v napadu in ves čas nam je zmanjkovalo časa za igranje akcij. Igrali smo normalne akcije, in ko smo začeli z drugo opcijo v določeni akciji, je ostalo do konca napada le še pet sekund," je o slabi zadnji četrtini dejal trener Sunsov Jeff Hornacek, ki je znova na klopi pustil Zorana Dragića. Bledsoe je bil s 23 točkami prvi strelec gostiteljev, točko manj pa je prispeval Goran Dragić, ki je obenem zbral še tri skoke in štiri podaje ter zadel prvo trojko v tej sezoni. Cousins je vknjižil dvojni dvojček, saj je ob 25 točkah ujel še 18 odbitih žog.

Memphis ostaja še brez poraza
Dva podaljška sta bila odigrana tudi v Charlottu, kjer so Hornetsi s 122:119 ugnali Atlanto. Junak zmage je bil Lance Stepheson, ki je tri sekunde pred koncem, ko je bil izid izenačen, izsilil osebno napako v napadu Kyla Korverja, nato je izvajal avt, poslal žogo Marvinu Williamsu, ki mu jo je tako vrnil in nato od table zadel trojko za zmago. Stepheson je na parketu preživel več kot 47 minut. Dosegel je 17 točk, uspešnejša sta bila pri Sršenih Al Jefferson s 34 in Gary Nea s 23. Al Horford je pri Hawksih ob 24 točkah ujel še deset odbitih žog.

Oslabljena Oklahoma se je na domačem terenu dobro upirala letos odličnemu Memphisu, a vseeno na koncu morala priznati premoč (89:91). Serge Ibaka je ob sireni zgrešil trojko za zmago. Grizliji tudi po šestih tekmah ostajajo še neporaženi, brez poraza sta tudi še Golden State in Houston, ki pa se bosta pomerila v soboto. V domači vrsti je Reggie Jackson vpisal 22 točk, dve manj je pri gostih dal Mike Conley. Njegova zamenjava Beno Udrih je igral 13 minut in vpisal pet točk ter tri podaje.

Tekme 7. novembra:
CHARLOTTE - ATLANTA 122:119 - po dveh podaljških
Jefferson 34, Neal 23; Hoford 24 in 10 skokov, Teague 22 in 15 podaj.

ORLANDO - MINNESOTA 112:103 - po podaljšku
Fournier 20, Harris in A. Gordon po 17; Martin 21, Peković in Brewer po 16.

PHILADELPHIA - CHICAGO 115:118
Wroten 31; Dunleavy 27, Butler 23.

BOSTON - INDIANA 101:98
Sullinger 17, Green 15; Hibbert 22 in 11 skokov, Copeland 17.

BROOKLYN - NEW YORK 110:99
Williams 29, Lopez 20; Anthony 19.

DETROIT - MILWAUKEE 98:95
Caldwell-Pope 19, Jennings 15; Parker 18, Knight 17.

TORONTO - WASHINGTON 103:84
DeRozan 25, Ross 18; Porter 13.

OKLAHOMA - MEMPHIS 89:91
Jackson 22; Conley 20, Lee 17 ... Udrih 5 (2/5 iz igre), 1 skok, 3 podaje, 13 minut

PHOENIX - SACRAMENTO 112:114 - po dveh podaljških
Bledsoe 23, G. Dragić 22 (7/17 iz igre), 3 skoki, 4 podaje, 46 minut ... Z. Dragić ni igral; Cousins 25 in 18 skokov.

UTAH - DALLAS 82:105
Burks 14; Nowitzki 27 in 10 skokov, Chandler 15 in 13 skokov.

DENVER - CLEVELAND 101:110