Serija med New Yorkom in Bostonom se razvija v pravo klasiko. Foto: Reuters
Derek Fisher in James Harden
Zlasti James Harden je proti nekdanji ekipi odigral junaško, potem ko je zaradi gripi podobnih simptomov manjkal na jutranjem treningu. Na tekmi je zadel prvih sedem metov izza črte in svoji ekipi prinesel že 16 točk naskoka. "Poskusil sem dati vse od sebe. Potrebovali smo zmago, zadel sem nekaj metov," je bil skromen Harden, ki je celoten dan pred tekmo prespal. Foto: Reuters
Serge Ibaka in Omer Asik
Thunder je v zadnji četrtini uporabil tudi strategijo osebnih napak nad gostujočim centrom Omerjem Asikom, a jim je ta v dveh minutah in pol odgovoril z izvajanjem 9/14, skupno pa je proste mete metal 13/18. Foto: Reuters

Še nobenemu izmed moštev v zgodovini lige NBA v končnici ni uspelo nadoknaditi zaostanka s 3:0 v zmagah, Celticsi in Rocketsi pa so zdaj od tega oddaljeni le še dve zmagi, naslednjo tekmo gostijo pred svojimi gledalci.

Boston je v MSG-ju slavil s 86:92 ob borbeni predstavi svojih glavnih veteranov Kevina Garnetta (18 skokov) in Paula Piercea s po 16 točkami, prvi gostujoči strelec je bil Jeff Green z 18 točkami. "Seveda bi se lahko po zaostanku z 2:0 ali 3:0, kolikor je že bilo, predali, ampak nihče tukaj nima tega namena," je dejal še eden izmed veteranov Jason Terry, ki je dosegel 17 točk s klopi.

Smith po kazni zgrešil prvih 10 metov
Za gostitelje, ki so tekmo odprli z 11 zaporednimi točkami, nato pa ob polčasu že zaostajali z 39:45, je Carmelo Anthony dosegel 22 točk. Po tekmi kazni se je vrnil J. R. Smith in zgrešil prvih 10 metov, na koncu pa ob metu 3/14 dosegel 14 točk. Celticsi so tri minute pred koncem vodili z 88:76, a so se Knicksi z delnim nizom 7:0 po trojki Smitha približali na pet točk zaostanka. Nato je Garnett odgovoril s štirimi točkami zapored.

Durant vsega ne zmore sam
V težavah se je znašla tudi Oklahoma, ki še kako pogreša svojega prvega organizatorja igre Russlla Westbrooka, Kevin Durant (36 točk) vsega pač ne zmore sam, tokrat pa je razočaral tudi Kevin Martin (3 točke). Houston je na krilih nekdanjega igralca Thunderja Jamesa Hardena (31 točk) slavil s 107:100. Rocketsi, pod košem se je z dvojnim dvojčkom izkazal še Omer Asik, so zadeli kar 14 trojk.

Celticsi in Rocketsi so postali sedma oz. osma ekipa v zgodovini lige, ki so po zaostanku z 0:3 izsilili šesto tekmo, le trem do zdaj pa je uspelo to šesto tekmo tudi dobiti.

Hawksi brez možnosti v Indiani
V še bolj izenačeni seriji je Indiana z domačo zmago nad Atlanto (106:83) povedla s 3:2. Hawksi so iz igre metali le 33,3-odstotno in so bili brez pravih možnosti. Pri gostiteljih je David West dosegel 24 točk.