Sasu Salin je dosegel 20 točk, od tega 14 v prvem polčasu. Met za tri točke 5/10. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Aloysius Anagonye
Aloysius Anagonye je bil eden bolj dejavnih pri gostiteljih. 13 točkam je dodal še 4 skoke (na sliki še v dresu U. Olimpije). Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Zmaji so bili že pred nocojšnjim obračunom uvrščeni v drugi del tekmovanja. Poraz ni bil usoden, saj so vseeno končali na prvem mestu, zadnjeuvrščeni Varese je namreč slavil v Ulmu (75:86).

Pariz, ki je v prvem medsebojnem obračunu v Stožicah klonil po podaljšku s 74:66, je zmaje zlomil v drugem polčasu. Z delnim nizom 7:0 so odprli tretjo četrtino, v 30. minuti pa po zabijanju nekdanjega ljubljanskega centra Aloysiusa Anagonyeja prišli do vodstva za 15 točk (64:49). Vrnitve za goste ni bilo več, v zadnji četrtini je razlika presegla 20 točk.

Prvi gostujoči strelec je bil Sasu Salin z 20 točkami, dvoštevilčen pri Olimpiji je bil edino še center Alex Stepheson s 15. To je bil prvi poraz za Olimpijo v Evropskem pokalu po treh zmagah v gosteh zapored. Novi trije tekmeci v drugem delu bodo znani do konca tedna, ko bodo odigrane vse tekme v Evropskem pokalu in Evroligi. Tekmovanje se bo nadaljevalo 7. januarja.