38-letni Goran Jurak je Olimpiji natresel 26 točk. Za dve je metal 6/8, za tri pa 4/6. Foto: www.alesfevzer.com
Jure Lalić
Jure Lalić je bil s 13 točkami prvi strelec Krke. Na drugi strani jih je Marjan Čakarun za Helios prispeval 25. Foto: www.alesfevzer.com
Krka naredila velik korak proti polfinalu

Zlatorog, ki je lani v polfinalu pokala izločil Ljubljančane, se je še enkrat izkazal za neugodnega nasprotnika.

Olimpija vodila že s +13
A kazalo je, da bodo zmaji tekmo v Treh lilijah mirno pripeljali do konca, saj so v 26. minuti povedli s +13 (56:43). Toda domači so se na krilih veterana Gorana Juraka, ki je bil s 26 točkami (met za dve 6/8, met za tri 4/6) prvi strelec tekme, vrnili v igro, tako da je bil izid pred zadnjo četrtino izenačen na 59:59.

Jurak zadel dve trojki in dodal koš za 80:73
Manj kot pet minut pred koncem pri izidu 69:69 je Jurak zadel dve trojki zapored, nato pa dodal še koš za vodstvo z 80:73 v 38. minuti. Union Olimpija je s trojko Dawana Robinsona pol minute pred koncem znižala le na -1 (82:81). Jakob Čebašek je po minuti odmora zgrešil trojko, na drugi strani pa je Miha Lapornik po prodoru dosegel koš, a so ga sodniki razveljavili zaradi nošene žoge.

Varovanci Gašperja Potočnika bodo imeli priložnost za "maščevanje" že kmalu, saj je povratna tekma že v sredo.

Krka, Tajfun in Hopsi blizu polfinalu
Branilec pokalnega naslova, Krka, je premagal Helios z 71:64. Krkaši so si v prvi četrtini priigrali prednost z 19:10, ki so jo nato v nadaljevanju uspešno branili. Dolenjci so manj kot dve minuti pred koncem tekme v Domžalah vodili že z 71:54, Heliosu pa je nato z delnim nizom 10:0 uspelo ublažiti poraz. Velik korak proti polfinalu sta naredila tudi Tajfun, ki je s 83:59 strl GGD Šenčur, in Hopsi, ki so bili s 66:52 boljši od Lastovke.

POKAL SPAR (M)

ČETRTFINALE, tabela, prve tekme

HELIOS SUNS - KRKA
64:71 (10:19, 20:15, 14:15, 20:21)
Čakarun 25, Lelić 10; Lalić 13, Lapornik in Dimec 10.

GGD ŠENČUR - TAJFUN
59:83 (20:16, 11:24, 11:22, 17:21)
Blažević 12; Čebular 17, Bolčina 15.

ZLATOROG - UNION OLIMPIJA
82:81 (21:22, 15:23, 23:14, 23:22)
Jurak 26, Abrams 16, Krušič 11; Robinson 20, Zagorac 16, Lapornik 15.

HOPSI - LASTOVKA
66:52 (18:16, 15:8, 16:11, 17:17)
Mikulić 18, Godler 15; Julevič in Šaškov 15.

Povratne tekme bodo v sredo. Na TV SLO 2 in MMC-ju bo ob 18. uri prenos tekme Tajfun - Šenčur.

Finalni turnir četverice bo 19. in 21. februarja gostila Hala Tivoli. Prvo polfinalno tekmo in finale bo prenašala TV SLO 2.