Mirko Mulalić je bil s 17 točkami prvi strelec prvega polfinala v Hali Tivoli. Foto: www.alesfevzer.com
Lastovka, ekipa iz Domžal, se je prvič prebila v finale pokalnega tekmovanja. Foto: www.alesfevzer.com
Košarkarji Krke in Lastovke finalisti pokala

V dvoboju dveh jadranskih ligašev je Krka na poti do tretje zaporedne pokalne lovorike ustavila lanskega prvaka Lige Telemach, odločilen korak k zmagi pa je naredila med 25. in 28. minuto, ko je z delnim izidom 10:1 povedla s 60:46. V tem nizu sta najboljša strelca tekme Ive Ivanov (15 točk) in Mirko Mulalić (17) dosegla pet oziroma tri točke. Ob vstopu v zadnjo četrtino je prednost dosegla do tedaj najvišjih 16 točk (65:49) in zadnja četrtina, v kateri je Krka povedla celo za dvajset točk, tako ni bila več posebej razburljiva.

Krka si je že na začetku tekme priborila lepo zalogo petnajstih točk (20:5). Tajfunu se je uspelo približati, saj je ob polčasu zaostajal za osem točk (43:35), a je Krka, čeprav je v tem delu igre ostala brez Žige Dimca (na klop je moral zaradi petih osebnih napak), tretjo četrtino dobila z 22:14. V prvih 30 minutah je bil Krkin met za tri točke 10/20 in tudi na koncu je bil 50-odstoten (12/24).

Šaškov popeljal Lastovko v finale
Krka se bo v nedeljskem finalu pomerila z Lastovko, ki je presenetila Zlatorog. Ta je v četrtfinalu ustavil Union Olimpijo, a tokrat ni bil razpoložen. Usoden je bil zlasti met za tri točke: 4/24. Domžalski ekipi se tako ni maščevalo kar 18 izgubljenih žog. Najboljši strelec je bil 26-letni Ukrajinec Semen Šaškov s 24 točkami. V petih poskusih je zadel štiri trojke.