Sava Lešić je dosegel 18 točk (9/14 za dve) in dodal še 13 skokov, a soigralci so bili razglašeni. Foto: www.alesfevzer.com
Ivan Velić
Ivan Velić je bil lahko zadovoljen z igro svojih izbrancev le v tretji četrtini. Foto: www.alesfevzer.com

Ljubljančani so zaostali za pričakovanji v Jadranski ligi in so daleč od mest, ki vodijo v končnico. Olimpija je doživela sedmi poraz na zadnjih osmih tekmah v Ligi ABA.
MZT, ki je na začetku tedna po šestih zaporednih porazih odpustil trenerja Aleša Pipana, je prevladoval v vseh elementih igre in varovance Gašperja Potočnika ponižal. Gostje so vse želeli rešiti s posamičnimi akcijami in meti z razdalje (2/15 za tri točke).
Mrk pred odmorom
Začetek tekme ni obetal poloma, saj so zmaji povedli s 6:2 po košu Saše Zagorca. MZT je hitro prevzel pobudo, razigral se je Damjan Stojanovski. Po prvi četrtini je bilo 17:14.
Po košu Save Lešića v 16. minuti je Olimpija zaostajala le za štiri točke (28:24), nato pa je popolnoma popustila. Gostitelji so prvi polčas končali z delnim izidom 10:0. Marko Ljubičić in Stojanovski sta bila natančna izza črte (38:24).
Še pred koncem 3. četrtine MZT povedel za 26 točk
V tretji četrtini so Ljubljančani zelo slabo igrali v obrambi in Skopje je zadelo praktično iz vsakega napada, po seriji 14:0 je bilo srečanje odločeno že v 29. minuti (58:32). V zadnji četrtini so gostitelji malce znižali ritem in zlahka pripeljali tekmo do konca z visoko prednostjo.
Stojanovski je bil najboljši strelec z 20 točkami, zadel je tri trojke. Pri Olimpiji sta izstopala Lešić in Miha Lapornik z 18 točkami.

Potočnik: Odigrali smo pod kritiko
"Odigrali smo pod kritiko in tega se zavedamo. Zelo podobno kot v Evropskem pokalu nekaj dni nazaj. Igrali smo v velikem krču, enostavno nismo našli poti, da razvijemo svojo igro. Težave imamo že z osnovnimi gibanji v napadu, obramba pa tudi ni na nivoju. Očitno je, da imamo neko psihološko težavo. Še teden dni nazaj smo igrali dobre tekme, pokazali dobro igro proti odličnim ekipam. Od včeraj na danes se košarke ne da pozabiti igrati in na nas je, da se sestavimo kot ekipa. Dvigniti moramo glave in na naslednji tekmi pokazati veliko boljšo predstavo," je pojasnil trener Gašper Potočnik.

Kapetan Saša Zagorac je dodal: "Težko kar koli rečem po takšni tekmi. Odigrali smo resnično slabo. Pri Skopju se je poznala šokterapija ob menjavi trenerja. Odigrali so super tekmo v obrambi in napadu, kar pa ne drži za nas. Ne preostane nam nič drugega, kot da se še bolj zapremo v dvorano. Prek treninga se lahko izvlečemo iz krize, ki nas drži ta teden."

V sredo ključna tekma v Oldenburgu
Košarkarje Olimpije do konca leta čakajo še štiri tekme. Prva v sredo v Evropskem pokalu v Oldenburgu, nato pa tri v Ligi ABA (z Igokeo in Cibono doma ter vmes s Sutjesko v gosteh).

Slab prvi polčas Krke
Krka je imela velike težave v prvem polčasu, gostje so prevzeli pobudo v drugi četrtini, po trojki Suada Šehovića v 16. minuti so si priigrali že 17 točk naskoka (22:39). Do polčasa so gostitelji znižali na 35:46.

Preobrat v tretji četrtini
Drugi polčas je Krka začela sijajno. Z delnim izidom 8:0 je po trojki Mateja Rojca prišla povsem blizu (43:46), po metu Erjona Kastratija izza črte pa so v 29. minuti povedli s 56:55. Tretjo četrtino so dobili kar s 23:12.

Črnogorci zbrani v končnici
V igri za presenečenje so bili do 36. minute (68:72), nato pa so gostje uspešno zaključili dva zaporedna napada in prišli do prednosti devetih točk po trojki Šehovića (68:77), ki je v zadnjih treh minutah in pol niso izpustili iz rok. Blestel je Tadija Dragičević (20 točk, 7/9 za dve). Črnogorci ostajajo pri dveh porazih in na vrhu lestvice.