Gašper Vidmar je zadel vse štiri mete iz igre v Kijevu. Foto: EPA
Marcus Williams
Marcus Williams, ki je poleti prišel iz Malage, je bil najboljši strelec tekme v beograjski Areni s 23 točkami. Foto: EPA
Željko Obradović
Željko Obradović se je v svojem značilnem slogu jezil ob igrišču. Njegovi izbranci so ga ubogali šele v zadnji četrtini. Foto: EPA

Arena v Beogradu je bila polna ob vrnitvi Crvene zvezde v Evroligo, 17. februarja 2000 je rdeče-bele z 59:47 premagala Union Olimpija, nato pa je sledilo 13 sezon brez igranja med evropsko elito.

Blažič začel preobrat
Gostje so začeli odločno, že v drugi minuti so povedli s 6:0. Marcus Williams je zadel dve trojki zapored za vodstvo Lokomotiva za deset točk (11:21). Po prvi četrtini je bilo 20:30.

Na začetku druge četrtine se je razigral Blažič (osem točk do odmora), ki je z dvema košema znižal na 24:30. Charles Jenkins je bil dvakrat natančen izza črte in v Kombank Areni je završalo v 16. minuti, ko je bil izid izenačen (32:32). Ob polčasu so finalisti Lige ABA vodili z 42:38.

Williams in Jasaitis moža odločitve
V tretji četrtini je Beograjčanom uspelo zadržati prednost, Blake Schilb je zadel za tri točke (56:51). Srečanje se je prelomilo sredi zadnje četrtine, ko je sijajni Williams zadel dve trojki zapored, Rusi pa so z delnim izidom 0:9 prevzeli pobudo (62:71).
V ključnih trenutkih je bil dvakrat izza črte natančen še Sinas Jasaitis in v 37. minuti je vse kazalo, da je tekma odločena (65:78). V napeti končnici je Beograjčanom uspela serija 8:0, Boban Marjanović je z zabijanjem znižal na 78:82 53 sekund pred koncem, Blažič je v ključnem trenutku zgrešil polaganje, na drugi strani pa je Williams s petimi prostimi meti potrdil zmago Kubana.
Seibutis odločil v podaljšku
Izjemno napeto je bilo tudi na drugem srečanju v skupini D med Lietuvos Rytasom in Panathinaikosom. Litovci, ki so se v Evroligi prebili prek kvalifikacij, so slavili s 84:83 po podaljšku. Renaldas Seibutis je dosegel odločilni koš šest sekund pred koncem podaljška. V zadnjem napadu Grkov je Roko Leni Ukić zgrešil trojko, Antonis Fotsis pa met za dve točki.

Nachbar na parketu le sedem minut

Barcelona se je dolgo mučila s Partizanom (67:60). Do odločilne prednosti je prišla šele v zadnji četrtini. Za Katalonci je Boštjan Nachbar igral le dobrih sedem minut in dosegel eno točko. Erazem Lorbek je tekmo spremljal s klopi, saj še vedno ni pozdravil poškodbe, zaradi katere je izpustil evropsko prvenstvo.

Fenerbahče blestel v zadnji četrtini
Gašper Vidmar je k zmagi Fenerbahčeja v Kijevu (84:102) prispeval 9 točk in 6 skokov v 18 minutah na parketu. Turki so 30 minut igrali zelo slabo, trener Željko Obradović je besnel ob igrišču, zadnjo četrtino pa so nato dobili kar z 31:7.

V petek bosta nastopila še preostala dva slovenska reprezentanta, in to kar na medsebojni tekmi. Evropski prvak Olympiacos, za katerega nastopa Mirza Begić, bo gostil Unicajo iz Malage Zorana Dragića.

Skupina A:
BUDIVELNIK KIJEV - FENERBAHČE
84:102 (15:18, 28:23, 34:30, 7:31)
D. Lavrinovič 21, Strelnieks 14; Bogdanović 21, Preldžić 14 ... Vidmar 9 (4/4 za dve) in 6 skokov v 18 minutah.

NANTERRE - CSKA MOSKVA
59:62 (20:11, 15:17, 13:22, 11:12)
Daniels 18, Thomas 11; Kaun 16, Weems 12, Pargo 10.

BARCELONA - PARTIZAN
67:60 (17:18, 11:8, 17:14, 22:20)
Papanikolau in Tomić po 13, Huertas 10 ... Nachbar 1 (0/2 za dve) in 1 skok v 7 minutah, Lorbek ni igral; Milosavljević 15, Westermann 10.

Skupina B:
BROSE BASKETS - STRASBOURG
84:70 (16:21, 27:8, 23:16, 18:25)
Gavel 16, Ford 11; Ajinca 19.

ANADOLU EFES - EMPORIO ARMANI MILAN
87:67 (25:17, 17:18, 24:17, 21:15)
Savanović in Hopson po 22, Vasileiadis in Gordon po 16; Langford 20, Gentile 19.

Petek ob 18.45:
ŽALGIRIS - REAL MADRID

Skupina C:
MONTEPASCHI SIENA - GALATASARAY
75:84 (16:20, 17:31, 19:12, 23:21)
Hackett 26, Green 14; Arroyo 21, Gordon 19.

84:87 (20:30, 22:8, 17:20, 25:29)
Schilb 17, Radenović in Nelson po 14, Blažič 11 (3/7 za dve, 1/3 za tri) in 4 skoki v 22 minutah; Williams 23, Hendrix 19.