Vladimir Panić je proti Unionu Olimpiji dosegel 14 točk. Foto: MMC RTV SLO/Andrej Cundrič

Prvič so Ljubljančani klonili 8. aprila v Novem mestu. Krka je že včeraj premagala Šentjur z 88:69, na vrh lestvice pa se je zdaj povzpel Helios, ki ima edini šest zmag. Tokrat je z 81:59 ugnal Elektro.
Po vodstvu s 50:45 mrk Olimpije
Olimpija se je v tej sezoni že nekajkrat izvlekla skozi šivankino uho, tokrat pa ji v zadnjih minutah ni uspelo streti odpora tekmeca. V drugem polčasu je dosegla le 20 točk. Ljubljančani so svoj zadnji koš na tekmi dosegli v 36. minuti, ko so povedli s 50:45. Nato se je začel festival košev Laščanov, ki so tekmo končali z delnim izidom 14:0 in zasluženo zmago.

Slaba igra gostov ne zmanjšuje uspeha Zlatoroga, ki ga je šele drugič v karieri vodil Ervin Dragšič in ki je imel tokrat v svojih vrstah dovolj razpoloženih igralcev, ki so brez pretiranega napora pripravili največje presenečenje sezone do zdaj. Alen Omić je zbral 14 točk, 12 skokov in podelil 4 blokade, prvi strelec ekipe Vladimir Panić je prav tako dosegel 14 točk, dvomestno število točk pa je imel še Luka Lapornik (10). Pri Unionu Olimpiji, ki je nastopila z rahlo poškodovanimi Sasujem Salinom, Deonom Thompsonom in Goranom Jeretinom, je mejo desetih točk dosegel le Željko Zagorac (10).

V soboto Olimpija - Helios
Olimpija se bo v soboto v Tivoliju pomerila s Heliosom, ki je suvereno dosegel šesto zmago. Elektra se mu je v Domžalah v 25. minuti približala na pet točk zaostanka (46:41), a je Drago Pašalić le nekaj sekund potreboval, da je dosegel pet zaporednih točk in svoje soigralce popeljal do vodstva z 51:41. Nato dvomov o zmagovalcu ni bilo več.

Izjavi po tekmi

Ervin Dragšič, trener Zlatoroga: "Zmage nad Unionom Olimpijo, ko sem bil še igralec, so bile sladke in enako vrednost ima moja prva trenerska v Ligi Telemach. Po katastrofalni predstavi proti Krki smo se pobrali, v napadu odigrali nekoliko bolje ter še bolj zavzeto v obrambi in nagrajeni smo bili z veliko zmago. Boj za uvrstitev v polfinale je še povsem odprt."

Sašo Filipovski, trener Uniona Olimpije: "Košarkarjem Zlatoroga čestitam za zasluženo zmago. V naši igri je bilo tokrat preveč nervoze in nezbranosti, zaradi česar je bil odstotek meta slab. Ne glede na znova malo število prejetih točk nas je v končnici zmage stala slaba obramba. Vsi imamo priložnost pokazati pravi karakter na derbiju s Heliosom, ki je v soboto. Samo v težkih trenutkih se vidi, kdo je pravi. Košarke nismo pozabili igrati, treba bo zbrati misli in pogum ter drugače braniti barve dresa kot danes, ko smo bili povsem apatični."