Dallas je v gosteh z 91:99 presenetil Los Angeles Lakerse. Darren Collison je dosegel 17 točk, Brandan Wright 14. Foto: Reuters
Dwight Howard, Kobe Bryant in Pau Gasol
Dwight Howard (19), Kobe Bryant (22) in Pau Gasol (23) so bili najboljši strelci Los Angeles Lakersov. Foto: Reuters
LeBron James
LeBron James, najboljši košarkar prejšnje sezone, je zadel 10 od 16 metov iz igre (od tega dve trojki) in dosegel 26 točk. Foto: Reuters
LeBron James je ponosno dvignil prstan, ki si ga je tako zelo želel. Foto: EPA
Košarkarji Miamija prejeli prstane in ugnali Boston

Prenovljeni Lakersi z zvenečima okrepitvama, kot sta Dwight Howard in Steve Nash, odkrito ciljajo na 17. naslov prvaka, toda uvod v prvenstvo je bil zelo neposrečen, čeprav se je tekmec zdel zelo primeren za krepitev samozavesti: Dallas, ki je zadnjih šest medsebojnih dvobojev izgubil in ki bo vsaj šest tednov brez poškodovanega Dirka Nowitzkega. Poleg tega je domači zvezdnik Kobe Bryant pozabil na poškodbo noge in tik pred tekmo sporočil, da bo lahko igral.

Pri prostih metih kot začetniki: 12/31
Bryantu ni kaj zameriti: zadel je 11 od 14 metov iz igre in bil z 22 točkami drugi strelec. Točko več je dosegel Pau Gasol, ki je zbral tudi 13 skokov. Iz igre je bil učinkovit tudi Howard (8/12), toda kaj, ko je zgrešil kar enajst prostih metov (3/14). Skupaj so Lakersi zadeli le 12 od 31 prostih metov, nenatančni pa so bili tudi izza črte za tri točke (3/13). Organizator igre Nash ni imel svojega večera: v 34 minutah je vpisal sedem točk, 2 skoka in 4 podaje. Pri Dallasu je nova okrepitev (prej je bil pri Indiani) Darren Collison zbral 17 točk. Še pet igralcev je doseglo vsaj 10 točk. Poleg Nowitkega je v postavi manjkal tudi Chris Kaman.

Prednost gostov dosegla 16 točk
19 tisoč gledalcev, ki so na uvodno tekmo (kljub osmim zaporednim porazom na pripravljalnih tekmah) prišli z visokimi pričakovanji, je ob polčasu verjelo, da bodo Lakersi zaostanek 46:48 znali spremeniti v zmago, toda v drugem polčasu je Dallas ves čas vodil. Z nekaj lahkimi koši je le povečeval prednost, ki je v zadnji četrtini znašala že 16 točk (77:93). Gostitelji so lahko z delnim izidom 9:1 le še ublažili poraz. V zadnjih 21 letih se je šele četrtič zgodilo, da so Lakersi izgubili svojo uvodno tekmo NBA-prvenstva.

Zelo uspešen debi Allena
Miami je bil s 120:107 boljši od Bostona. Kot veleva tradicija, so lanski prvaki pred prvo tekmo nove sezone dobili šampionske prstane. Prvi strelec je bil Dwyane Wade z 29 točkami, LeBron James pa jih je dodal 26, vendar zadnjih osem minut zaradi krčev ni igral. Ray Allen, ki je poleti iz Bostona prestopil v Miami, sicer ni začel v prvi postavi, toda z 19 točkami je precej pomagal k zmagi. Zadel je svoje prve tri mete za tri točke. Miami je zadel polovico svojih trojk (8/16). Največja prednost je znašala 19 točk. Pri Bostonu, ki je imel 15 izgubljenih žog, je Paul Pierce dosegel 23 točk.