Erazem Lorbek je igral 25 minut in z metom iz igre 3/7 v statistiko vpisal šest točk. Foto: Reuters
Felipe Reyes
Felipe Reyes je bil s 17 točkami najboljši strelec Reala. Foto: EPA
Vasilis Spanulis
Organizator igre Vasilis Spanulis je Olympiacos popeljal v drugi zaporedni finale. Foto: Reuters
Georgios Printezis
Georgios Printezis je dosegel šest točk. Foto: Reuters

Kazalo je že, da bo Barcelona, ki je pred zadnjo četrtino vodila z 51:48, finalist, saj je v 33. minuti po trojki Joeja Inglesa povedla z 61:52.

Realov odločilni niz 17:2
Nato pa se je Kataloncem ustavilo. Zapravljali so napad za napadom, kar je Real izkoristil in v petih minutah napravil delni izid 17:2 (!) za vodstvo z 69:63. Barcelona je še znižala na 65:69, bliže pa ji ni uspelo.

Šest točk Lorbka, štiri Begića
Mirza Begić
je za Real dosegel štiri točke, Erazem Lorbek pa šest za Barcelono. Real bo tako v nedeljo naskakoval deveti evropski naslov, prvega po letu 1995.

Po 17:17 Olympiacos pobegnil
Že prej je branilec naslova Olympiacos izločil tokrat favorizirani moskovski CSKA. Lani so Pirejčani ustavili Moskovčane v finalu (62:61), tokrat pa eno stopničko prej. Izid je bil nazadnje izenačen pri 17:17 v 8. minuti, nato pa je Olympiacos do konca prve četrtine naredil delni izid 7:0. Aktualni prvaki so v nadaljevanju s čvrsto obrambo povsem ustavili ključne igralce CSKA-ja, na drugi strani pa brez večjih težav polnili koš Moskovčanov. Polčas se je končal s 40:28.

Cska iz igre zadel le 14 od 45 metov
Drugi del ni prinesel preobrata na igrišču. Nasprotno, prednost Grkov je le še naraščala. V 23. minuti je Kostas Papanikolau zadel trojko za +17 (45:28), takšna pa je bila prednost tudi po tretji četrtini (36:53). Na začetku zadnjega dela sta Stratos Perperoglu in Kyle Hines zapored zadela za +21 (57:36), kar je bila tudi najvišja prednost na tekmi. "Brezkrvnim" in nemočnim Moskovčanom, ki so iz igre zadeli le 14 od 45 metov, je ostalo le še čakanje na zadnji pisk sirene ... Olympiacos bo v finalu lovil drugi zaporedni naslov, skupaj pa tretjega.

KOŠARKA
EVROLIGA (M)

ZAKLJUČNI TURNIR, London

POLFINALE

Cska Moskva - OLYMPIACOS
52:69 (17:24, 11:16, 8:13, 16:16)
Weems 13, Hrjapa 11, Jackson in Kaun 7, Teodosić 5, Micov 3, Erceg, Krstić in Voroncević; Antić in Hines 13, Spanulis in Perperoglu 8, Law in Printezis 6, Papanikolau, Šermadini in Sloukas 5.

Prosti meti: 17/30; 14/17
Met za dve: 7/21; 20/41
Met za tri: 7/24; 5/18
Skoki: 29; 41

Barcelona - REAL MADRID
67:74 (18:11, 15:28, 18:9, 16:26)
Huertas 19, Tomić 18, Navarro 9, Lorbek 6 (iz igre 3/7) in 5 skokov v 26 minutah, Jasikevičius 6, Ingles 5, Todorović in Wallace 2; Reyes 17, Llull 13, Rodriguez 12, Fernandez 8, Mirotić, Suarez in Slaughter 6, Begić 4 (iz igre 1/3) in 3 skoki v 12 minutah, Carroll 2.
Prosti meti: 13/14; 13/17
Met za dve: 18/34; 20/50
Met za tri: 6/22; 7/18
Skoki: 36; 40

Finale bo v nedeljo ob 21.00, tekma za 3. mesto pa v nedeljo ob 18.00.