Zoran Dragić v skoku z Miroslavom Raduljico. Foto: EPA
Sergio Llull
Real Madrid ostaja brez poraza tudi po neugodnem gostovanju v Izraelu. Foto: EPA
Vasilis Spanulis
Vasilis Spanulis je bil s 17 točkami prvi strelec Olmypiacosa. Foto: EPA

Izraelski velikan se proti Madridčanom po slabem prvem polčasu, ki so ga gostje dobili za 13, ni vrnil v igro. Razlika je bila še tri minute in pol pred koncem velikih 12 točk, toda Colton Iverson, Sonny Weems, Victor Rudd in Andrew Goudelock so poskrbeli za vendarle malce bolj napet zaključek dvoboja. Potem ko je Sergio Llull 34 sekund pred koncem zgrešil trojko, je najboljši Realov strelec letos naredil še osebno napako nad Goudelockom, ki je približal na -3, toda nato je Llull stopil na črto za proste mete in z dvema zadetima razblinil dvome o zmagovalcu. Luka Dončić je igral celo zadnjo četrtino, skupaj 16 minut, ter z natančnima metoma s črte za proste mete postavil končni izid tekme.

Emporio Armani oziroma milanska Olimpia je dobila tudi drugo tesno končnico v letošnji Evroligi. V Carigradu so italijanski prvaki ugnali Darüšafako (80:81). Pet minut pred koncem so gostje vodili za sedem točk, nato pa so varovanci Davida Blatta naredili serijo 10:0 in 1:46 pred iztekom 40. minute je Adrien Moerman zadel za 76:73. Prek trojke Mantasa Kalnietisa in po zaslugi dobre obrambe so Milančani preobrnili potek, Krunoslav Simon pa je, ko je ostalo še devet sekund, zadel odločilna prosta meta. Jasmin Repeša je znova razdelil minutažo med svoje igralce, Zoran Dragić pa je bil ponovno med najbolj aktivnimi pri Olimpii. Slovenski reprezentant je v slabih 18 minutah prispeval sedem točk.

Anadolu Efes je občutil negostoljubnost Olympiacosa v dvorani Miru in prijateljstva. Pirejčani so carigrajske pivovarje nadigrali s kar 90:66. Že prvo četrtino so gostitelji dobili za 12, v zadnji, ki so jo dobili s 15 točkami razlike, pa so zlahka prišli do prve letošnje zmage. Alen Omić je tokrat igral le dobri dve minuti in zadel en met iz igre. Brose je po zaslugi izvrstne zadnje četrtine, ki jo je dobil za deset, in Nikosa Zisisa (16 točk, 12 podaj) na domačem parketu z 89:86 ugnal Unics. Alekseja Nikolića ni bilo v bavarski ekipi.

2. krog:
OLYMPIACOS - ANADOLU EFES
90:66 (28:16, 13.17, 21:20, 28:13) Spanulis 17, Printezis 15; Osman 22 ... Omić 2 (1/1 za dve) v 3 minutah.