Jaycee Carroll je bil neustavljiv na tretji tekmi finala. Foto: EPA

Po dveh porazih v Madridu so navijači Barcelone napolnili Blaugrano in pričakovali, da se bo finalna serija podaljšala, a brez poškodovanega organizatorja igre Juana Carlosa Navarra gostitelji niso imeli možnosti. Madridčani so v letošnji sezoni zmagali tudi v Evroligi, osvojili pa so tudi španski kraljevi pokal.

Tudi Dončić prejel priznanje
Boštjan Nachbar
je na tretji tekmi dosegel dve točki v 13 minutah. Pri Realu je odličje prejel tudi mladi Luka Dončić, ki je igral v končnici, v finalni seriji pa ni bil v kadru. Najkoristnejši igralec finala (MVP) je Sergio Llull.

Velika prednost Reala ob odmoru
Barca je držala priključek le v uvodni četrtini (17:17). V drugi četrtini se je razigral Jaycee Carroll, ki je zadel dve trojki. Izza črte so bili natančni še Sergio Rodriguez, Andres Nocioni in Jonas Mačiulis. Ob odmoru je imel Real že 14 točk naskoka (34:48).

Velik preobrat Barce v tretji četrtini
Ob koncu tretje četrtine je Barcelona z delnim izidom 16:0 prišla do preobrata. Pod košem je blestel Ante Tomić, Alex Abrines pa je z dvema zaporednima trojkama dvignil navijače na noge (67:62). Ob zvoku sirene je Rodriguez zadel trojko skoraj s polovice igrišča (67:65).

Carroll vedno našel pravi odgovor
Sijajni Carroll (19 točk, 4/5 za dve in 3/4 za tri) je na začetku zadnje četrtine znova poskrbel za vodstvo Reala, Nocioni je dvakrat zadel za tri točke in štiri minute pred koncem so gostje vodili za enajst točk (73:84). Barcelona se je po košu Tomića v zadnji minuti popolnoma približala (83:86), nato pa je Carroll z leve strani zadel prek iztegnjene roke Justina Doelmanna in 14 sekund pred koncem odločil srečanje (83:88).

Špansko prvenstvo, finale, tretja tekma:
Barcelona - REAL MADRID 0:3
85:90 (17:17, 17:31, 33:17, 18:25)
7.247; Tomić 29 in 7 skokov, Abrines 16, Doelmann 12, Satoransky in Oleson po 10, Jackson 3, Nachbar (1/2 za dve, 0/2 za tri) v 13 minutah in Pleiss po 2, Huertas 1; Carroll 19, Nocioni in Rodriguez po 11, Mačiulis in Llull po 10, Rivers 9, Ayon 8, Reyes 6, Fernandez 4, Slaughter 2.

Stanje v zmagah je v krepkem tisku, igrali so na tri zmage.