Gustavo Ayon je zadel vseh devet metov iz igre. Foto: EPA

Po grenkem porazu na prvi tekmi (100:99), na kateri je Stratos Perperoglu zadel ob pisku sirene, so Madridčani začeli zelo odločno. Trey Thompkins je nanizal pet točk in že v peti minuti je bilo 2:11. Najboljši strelec tekme Sergio Llull je z dvema trojkama povišal na 9:23. Po prvi četrtini je imel Real kar 16 točk naskoka (12:28).

Gostitelji so nato vseskozi neuspešno lovili večne tekmece. Izza črte so metali le 4/18. Veteran Juan Carlos Navarro ni imel svojega večera (6 točk, 2/5 iz igre). Po treh četrtinah je Barcelona zaostajala za osem točk (58:66), nato pa sta Rudy Fernandez in Andres Nocioni zadela za tri točke in v 34. minuti je bila tekma odločena (59:76). Dve minuti pred koncem je priložnost dobil še Dončič, ki je najprej zgrešil trojko, nato pa je bil natančen za dve točki za 69:90.

Tretja tekma finala bo v ponedeljek v Madridu.

Finale, druga tekma:
BARCELONA - REAL MADRID 1:1
70:90 (12:28, 20:16, 26:22, 12:24)
6.742; Tomić 14, Perperoglu 10, Samuels in Doelmann po 9, Satoransky 8, Ribas in Navarro po 6, Arroyo 4, Vezenkov 3, Oleson 1; Llull 20, Ayon 19 (9/9 za dve), Reyes in Thompkins po 12, Rodriguez 10, Fernandez 7, Nocinoni in Taylor po 3, Carroll in Dončić (1/1 za dve, 0/1 za tri v dveh minutah) po 2.

Stanje v zmagah je v krepkem tisku. Igrajo na tri zmage. Tretja tekma bo v ponedeljek v Madridu.