James Johnson je bil v podaljških nerešljiva uganka za košarkarje Denverja. Foto: Reuters

Nihče si danes ni zaslužil biti med poraženci. Mislim, da so prav vsi košarkarji uživali v današnji tekmi.

Erik Spoelstra, trener Miamija
Nikola Jokić je še enkrat dokazal, zakaj je najbolj cenjeni košarkar Nuggetsov. Foto: Reuters
LaMarcus Aldridge je z dvojnim dvojčkom (33 točk in 12 skokov) pomagal San Antoniu do zmage nad Golden Statom, ki je tekmo začel brez poškodovanih Stephena Curryja, Kevina Duranta in Klaya Thompsona. Za nameček se je pri Warriorrsih v drugi četrtini poškodoval še Draymond Green. Spursi so prvič letos premagali ekipo iz Oaklanda. Foto: Reuters
Obračun med Giannisom Antetokounmpom (Janis Andetokumbo) in LeBronom Jamesom je dobil slednji, ki je dosegel zgodovinski trojni dvojček (40 točk, 12 skokov in 10 podaj), saj je postal tretji najstarejši košarkar v zgodovini Lige NBA s trojnim dvojčkom, ob katerem je dosegel vsaj 40 točk. Starejša od Jamesa (33 let in 79 dni) sta bila le Larry Bird (35 let in 99 dni) ter Elgin Baylor (34 let in 48 dni). Foto: Reuters
New York Knicksi so v Madison Square Gardnu brez večjih težav premagali letos porazen Chicago. Foto: Reuters
Victor Oladipo je bil v napadu in v obrambi eden ključnih mož Indiane ob zmagi nad Los Angeles Lakersi. Foto: Reuters

S tem so varovanci Erika Spoelstre postavili strelski rekord, saj so prvič v zgodovini franšize s Floride dosegli 149 točk na eni tekmi. Prejšnji rekord je bil 141 točk. Miami na lestvici Vzhodne konference trenutno zaseda sedmo mesto.

"Nihče si danes ni zaslužil biti med poraženci. Mislim, da so prav vsi košarkarji uživali v današnji tekmi," je po maratonskem obračunu, ki je trajal kar tri ure, dejal domači strateg Spoelstra.

Jokić izsilil podaljšek
Tekma je bila vseskozi precej izenačena. V prvi četrtini so gostje povedli za 11 točk (5:16), a se je Miami, ki je igral brez poškodovanih Dwyana Wada in Hassana Whitesida, vrnil v igro in še pred začetkom druge četrtine povedel. V nadaljevanju sta se ekipi ves čas izmenjavali v vodstvu, deset sekund pred iztekom rednega dela srečanja je izpod koša na 118:118 izenačil Nikola Jokić.

Johnson in Olynyk neustavljiva
V podaljšani igri sta nato pri gostiteljih zablestela James Johnson in Kelly Olynyk, ki sta v prvem podaljšku dosegla vseh 13 točk za svojo ekipo, dejavna sta bila tudi v drugem podaljšku, v katerem je Miamiju vendarle uspelo streti žilavega nasprotnika. Denver je še držal stik z nasprotnikom v prvih minutah (136:134), nato pa je šlo po Johnsonovi trojki iz kota vse le še navzdol. Sledil je delni izid 10:2, po katerem vrnitev gostujoče ekipe ni bila več mogoča. Odločilne točke je s trojko prispeval Johnson minuto in 23 sekund pred koncem tekme (142:134).

Dragićevih 20
Miamijev organizator igre Goran Dragić je proti Denverju odigral 42 minut, v katerih je z metom iz igre 6/15 (1/3 za tri, 7/8 prosti meti) zbral 20 točk, v statistiko je dodal še 4 skoke, 8 podaj in 1 ukradeno žogo. Johnson (11 skokov) je bil prvi strelec Miamija z 31 točkami, točko manj je zbral Olynyk. Na drugi strani je bil najučinkovitejši Jokić, ki je 34 točkam dodal še 14 skokov.