Eden od junakov pri Rogaški - Davis Darwin jr. je dosegel 15 točk, zbral je sedem skokov in šest asistenc. Foto: www.alesfevzer.com

Prvič smo bili pod pritiskom, da moramo dobiti tekmo proti Unionu Olimpiji, ki v zadnjem času igra zelo dobro. Ta pritisk smo vzdržali, imeli tekmo pod nadzorom, razen v obdobju, ko je eksplodiral Mesiček, ki je zadel nekaj metov za tri točke. Igro smo nato stabilizirali in na koncu dosegli zmago.

Damjan Novaković, trener Rogaške
Matic Rebec
Pri Krki je kar šest igralcev doseglo dvomestno število točk, med njimi je bil v ospredju Matic Rebec z 19 točkami in 8 skoki. Foto: BoBo

Mislim, da smo v igri prikazali določen napredek, glede na to, da nas v zadnjem času pesti kar nekaj težav. Tudi danes smo odigrali le s sedmimi igralci in ni lahko v takem ritmu, kot smo ga imeli v zadnjih desetih dneh, odigrati še ene tekme. Šenčur je dobro moštvo in morali smo prikazati dobro igro, da smo lahko zmagali.

Dejan Mihevc, trener Krke

Rogaška je vodila celotno srečanje, največ za 16 točk. Ljubljanska ekipa se je nekajkrat približala, a je varovancem Damjana Novakovića uspelo ohraniti trezne glave in so več kot zasluženo prišli do zmage nad Olimpijo.

Rogaška je na krilih Taylorja Johnsa že na polovici druge četrtine prišla do prednosti 16 točk (35:19), do odhoda na odmor pa so Olimpijini igralci nekoliko zmanjšali razliko (38:29).

Drugega polčasa Rogaška ni dobro začela, saj se je po trojki Blaža Mesička razlika stopila (39:31). Domači kar štiri minute niso dosegli koša, nato so jih dosegli šest zapored, tako da je na polovici tretje četrtine Rogaška spet vodila z dvomestno razliko (45:33). V tretji četrtini se je Olimpija še nekajkrat približala, a je Miha Fon s trojkama ohranil prednost (57:42). S košem Davisa Darwina se je razlika ponovno povzpela na +16 (59:43).

A tekma še ni bila odločena, saj se je Olimpija po nizu trojk povsem približala. Najprej na 69:63, nato na 69:65, dve minuti pred koncem pa je Mesiček s trojko znižal na 71:68. V ključnih trenutkih so Slatinčani ohranili mirno roko s črte prostih metov, vse dvome o zmagovalcu pa je 43 sekund pred koncem s trojko rešil Darwin, za piko na i pa je na koncu atraktivno zabil Dragan Đuranović.

Pri Rogaški je blestel Johns, ki je dosegel 19 točk. Darwin jih je dosegel 15, Tadej Ferme 13, po 11 točk pa so vknjižili Dragiša Drobnjak, Fon in Đuranović.

Pri Unionu Olimpiji sta bila najbolj razpoložena Devin Michael Oliver (24 točk) in Mesiček (16 točk).

Krka prekinila niz porazov
Novomeščani do zmage nad Šenčurjem niso prišli zlahka. Vodili so vso tekmo, v drugi četrtini že s 17 točkami prednosti, toda košarkarji Šenčurja so bili nepopustljivi in so se dvakrat povsem približali. Najprej na začetku drugega polčasa, ko je razlika znašala le pet točk, drugič pa v uvodu v zadnji del pri rezultatu 63:56. Vsakokrat je imela Krka pripravljen odgovor; prvič se je oddaljila z delnim rezultatom 10:2, dokončno pa je zmago osvojila z 10:0 za vodstvo 73:56.

V odsotnosti prvega strelca Marka Lukovića so se gostitelji izkazali s kolektivno igro. Kar šest igralcev je imelo dvomestne številke, največ jih je dosegel Matic Rebec - 19 točk, ujel pa je še osem odbitih žog. Pri Šenčurju je bil najbolj razpoložen Sead Hadžifejzović s 17 točkami in 7 skoki.