Goran Jurak je dosegel 22 točk in zadel tri trojke od štirih poskusov. Imel je tudi devet skokov. Foto: www.alesfevzer.com

Zlatorog, ki ga je po suspenzu trenerja Predraga Milovića vodil njegov pomočnik Gregor Balek, je po visokem zaostanku vztrajno lovil zaostanek. Z delnim izidom 9:0 je najprej prišel na minus šest točk (62:56), 38-letni Goran Jurak (22 točk in 9 skokov) pa je s črte prostih metov povedel Laščane v vodstvo za tri točke. Rogaška je na koncu vendarle spet prišla na svoj račun: Tadej Ferme je 17 sekund pred koncem s trojko poskrbel za vodstvo 73:72. Laščani so zaradi osebne napake v napadu zapravili napad, po burnem odzivu pa je kapetan Jurak prejel še tehnično napako. Slatinčani darila niso izkoristili, saj je Matic Rebec slabo izvajal proste mete (zadel je le enega) in Zlatorogu ponudil priložnost za izenačenje, vendar je Daniel Vujasinović zgrešil.

Helios je z novim trenerjem Jakšo Vulićem v gosteh premagal Hopse Polzelo z 62:76, čeprav do polčasa ni kazalo na zanesljivo zmago. Gostitelji so bili namreč več kot polovico tekme v prednosti, sredi druge četrtine tudi v dvomestni (37:25). Hugh Robertson je bil z 20 točkami in statističnim indeksom 26 prvi strelec tekme.