Tony Parker po rojstvu sina igra kot prerojen. Foto: Reuters
Miami je bitko v raketi dobil z 52:28. Foto: Reuters

Branilec naslova Miami ni v rednem delu dobil niti ene od štirih tekem proti Brooklynu, tokrat pa so se LeBron in kolegi mučili le prvi polčas. Na koncu so slavili prepričljivo zmago s 107:86 in v seriji prav tako vodijo z 1:0.

33 točk Tonyja Parkerja
San Antonio je z zopet odličnim Tonyjem Parkerjem (33 točk, 9 podaj) zlomil Trailblaizerse že v prvem delu. Po prvi četrtini je bila razlika +13 (Parker je dosegel 13 točk, več kot celotna prva peterka Portlanda), ob polčasu že 26, Zgodba je potekala povsem enako kot v nedeljo na odločilni tekmi z Dallasom, le da je tokrat Gregg Popovich končno dočakal tudi prispevek s klopi.

Marco Belinelli je dosegel 19 točk, Avstralca Patty Mills in Aron Baynes, nekdanji košarkar Uniona Olimpije, pa po deset. Standardno dober je bil Kawhi Leonard (16 točk), ki je v prvem polčasu povsem odrezal Portlandovega organizatorja igre Damiana Lillarda. Nov dvojni dvojček je dosegel Tim Dunacan (12 in 11 skokov). Najučinkovitejši pri gostih je bil Marcus Aldridge z 32 točkami in 14 skoki.

V Miamiju odločila tretja četrtina
Miami ostaja edino neporaženo moštvo v letošnji končnici. Vročica je tekmo prelomila z delnim izidom 24:9 v tretji četrtini, potem ko je ob polčasu vodila za tri. LeBron James je ob metu 10/15 dosegel 22 točk, z 19 je bil razpoložen tudi veteran Ray Allen.

Chris Bosh je prispeval 15 točk in 11 skokov, uravnotežen napad Miamija pa sta dopolnila Dwyane Wade (14) in Mario Chalmers (12). Pri Netsih sta po 17 točk dosegla Deron Williams in Joe Johnson. Paul Pierce je vknjižil osem točk, Kevin Garnett pa je v 16 minutah ostal pri ničli.