Nekdanji igralec Olimpije Smiljan Pavić je junak srečanja v Šenčurju. Dosegel je 20 točk. Foto: www.alesfevzer.com

Tekmo sta na našo stran prevesila obramba in skok. Čestitam mojim fantom za zmago. Današnji obračun moramo čim prej arhivirati in misli usmeriti na sobotno srečanje. Zahvalil bi se našim navijačem, ki so pripravili zelo prijetno vzdušje in bili naš šesti igralec.

Rade Mijanović, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe
Marko Jošilo je dosegel prvi trojni dvojček v sezoni (17 točk, 15 skokov in 13 podaj). Foto: www.alesfevzer.com

Zadovoljen sem, da nadaljujemo z nizom zmag in da nam je uspelo zmagati na vročem parketu v Šentjurju. Šentjur je sila neugodna ekipa, kar so dokazali z dvema zmagama proti nam in tudi tokrat so nam bili zelo blizu. Na koncu smo imeli tudi nekaj sreče, vendar pa je bilo vseeno ključno, da smo uspeli prebroditi vse težave, ki smo jih imeli med tekmo in obdržali zbranost do konca.

Simon Petrov, trener Krke

Šenčur je bil tako kot novembra boljši tekmec od branilcev naslova.

Gostje iz Ljubljane so prvo četrtino dobili s sedmimi točkami prednosti (11:18), tolikšna je bila razlika v korist zmajev tudi ob odhodu na odmor (29:36). V tretji četrtini je Šenčur zaigral bolje, uspelo mu je izničiti zaostanek, v odločilno četrtino pa je vstopil s točko prednosti (51:50).

Zmaji popustili v zadnji četrtini
Gostitelji so z delnim izidom 8:0 prvič na tekmi povedli z višjo razliko (59:50). Za zmaje je po strelskem mrku, ki je trajal skoraj pet minut, prvi koš v zadnjih 10 minutah dosegel Igor Tratnik (59:52). Slabe štiri minute pred koncem je bil izid poravnan (59:59), z novim strelskim mrkom zmajev pa je Šenčur zasluženo tretjič zmagal v Ligi za prvaka.

Prvi strelec tekme je bil z 20 točkami (9/13 za dve) nekdanji zmaj Smiljan Pavić, ki je ujel tudi sedem odbitih žog.

Primorska trepetala za zmago
Sixt Primorska si je pot do zmage nad Rogaško (78:71) tlakovala v tretji četrtini. Na vodstvo Rogaške (38:32) je odgovorila s koši Mirka Mulalića in Marjana Čakaruna, ki so jo popeljali v prednost (53:46). Gostje so razliko v nadaljevanju povišali na devet točk, vseeno pa so morali do zadnjega trepetati za zmago. Domači so se v zadnji minuti približali na tri točke zaostanka in imeli dva poskusa za tri točke. Tako Rashun Jarrel Davis kot Žan Kosič sta bila nenatančna, tako da je Mulalić potrdil zmago Sixt Primorske s črte prostih metov.

Trojni dvojček Jošila
Krka se je z zmago nad Šentjurjem zavihtela na vrh lestvice Lige za prvaka. Kot večino tekem doslej je Krka zmagala s kolektivno igro, tokrat pa je imela v svojih vrstah še posebej navdihnjenega igralca, Marka Jošila, ki je dosegel prvi trojni dvojček v Ligi Nova KBM v tej sezoni. Srbski košarkar je zbral 17 točk (met 6:13), 15 skokov (13 + 2) in 13 podaj za statistični indeks 39 oziroma drugega najvišjega v tej sezoni. Zanimivo, da je imel v tej sezoni višjega le Miloš Pešič (44), igralec Šentjurja, ki je 11. novembra lani prav Krki zabil 44 točk.