Goranu Dragiću s soigralci ni uspelo preprečiti poraza proti Charlotte Hornetsom. Foto: Reuters

Enostavno nismo igrali dobro. Slabo smo organizirali napade, zaradi površnosti smo izgubljali žoge, za vse skupaj smo plačali visoko ceno.

Eric Spoelstra, trener Miamija
LeBron James
LeBron James je sicer dosegel 23 točk, a ni bil pretirano zadovoljen s svojo predstavo proti Bostonu. Foto: Reuters
Isaiah Thomas
Isaiah Thomas je bil najučinkovitejši posameznik Celticsov. Foto: Reuters

V Charlottu je bila odločilna tretja četrtina, ki so jo gostitelji dobili z 31:17. Začeli so jo z delnim izidom 8:0, niti za sekundo niso popustili, iz igre so v tem času metali več kot 50-odstotno (zadeli so 13 od 23 poskusov). Miami medtem nikakor ni našel ritma, gostje s Floride so na tekmi izgubili kar 17 žog, ki jih je Charlotte pretvoril v 21 točk.

Slovenski reprezentančni organizator igre Goran Dragić ni imel svojega večera. V 32 minutah je iz igre metal 2/11, zgrešil je vse poskuse za tri točke (0/4), štirikrat je izgubil žogo in dosegel 5 točk. V statistiko je vpisal še 3 skoke in 8 podaj. Najučinkovitejši strelec na tekmi je bil Kemba Walker, ki se je ustavil pri 22 točkah, pri Miamiju je bil najbolj razpoložen Josh Richardson, ki jih je zbral 20.

"Enostavno nismo igrali dobro. Slabo smo organizirali napade, zaradi površnosti smo izgubljali žoge, za vse skupaj smo plačali visoko ceno," je po tekmi dejal trener Miamija Eric Spoelstra, ki je s svojimi varovanci na gostovanjih v letošnji sezoni dosegel 5 zmag in 11 porazov.

Zmaga darilo za Jamesa
LeBron James, ki danes praznuje 32. rojstni dan, se je s soigralci pri Clevelandu veselil nove zmage. Tokrat so bili Cavaliersi boljši od Bostona s 124:118. Gostitelji iz Ohia so v tretji četrtini vodili že za 20 točk, na začetku zadnje za +18, a nikakor jim ni uspelo tekme mirno pripeljati do konca. Celticsi niso vrgli puške v koruzo, v zadnjih dveh minutah so se trikrat približali na točko zaostanka, a jim je na koncu zmanjkalo moči za prestižno zmago nad aktualnimi prvaki Lige NBA. Levji delež k zmagi je prispevala velika trojka Clevelanda. Kyrie Irving je dosegel 32 točk in podelil 12 podaj, Kevin Love 30 točk in 15 skokov, James se je ustavil pri 23 točkah in 11 podajah.

Pri Bostonu je bil najbolj razpoložen Isaiah Thomas (31 točk), Avery Bradley je zbral 23 točk. "Če dosežejo 100 točk pred začetkom zadnje četrtine, jih ne moreš premagati. Igrati moramo bolje, kot smo," je bil kratek in jedrnat trener Bostona Brad Stevens. Cleveland je dobil osmo od zadnjih devetih tekem proti Celticsom.

Liga NBA, tekme 29. decembra:
CHARLOTTE - MIAMI 91:82
Walker 22; Richardson 20 ... Dragić 5 (met za dve 2/11, met za tri 0/4) v 32 minutah.

MEMPHIS - OKLAHOMA 114:80