Manu Ginobili je spomnil na svoje najboljše čase. Foto: Reuters
Goran Dragić je na prejšnjih treh tekmah v povprečju metal skoraj 60-odstotno, tokrat le 33. Foto: Reuters
Beno Udrih
Beno Udrih je dočakal svojih pet minut. Foto: Reuters

36-letni Argentinec je dosegel 11 od svojih 24 točk v zadnjih nekaj več kot štirih minutah. Tim Duncan je dodal 17 točk in 13 skokov, Kawhi Leonard 14 točk. Branilski tandem Sunsov Dragić-Bledsoe ni imel uspešnega strelskega večera. Goran Dragić je ob metu 6/18 (0/2 za tri) vknjižil 18 točk in 4 podaje, Bledsoe pa ob metu 6/15 15 točk, 7 podaj in 5 skokov. "Nocoj nismo imeli dobrega strelskega večera," je povedal slovenski reprezentant, pa čeprav so Sonca iz igre metala le odstotek slabše od Spursov (47 %). Prvi strelec Phoenixa je bil Channing Frye, ki je 15 od 22 točk dosegel že v prvi četrtini.

Pod vodstvom Ginobilija so Spursi tekmo končali z delnim izidom 15:6, potem ko so Sunsi dobre štiri minute z nizom desetih točk povedli s 95:93. Ginobili je svojo predstavo začinil s sedmimi podajami, šestimi skoki in petimi izgubljenimi žogami. "Vemo, da lahko igramo dobro proti dobrim moštvom. Smo mlada ekipa in moramo se naučiti, kako v zadnjih treh, štirih minutah pripeljati izenačeno tekmo do konca," je tekmo ocenil Dragić.

Najboljšo tekmo, odkar je prišel v New York, je odigral Beno Udrih. Savinjčan je ob številnih poškodbah dobil priložnost zaigrati v začetni peterki in je k zmagi Knicksov po dveh podaljških v Milwaukeeju (107:101) prispeval 21 točk (met 8/12), 5 podaj in 4 skoke. Udrih je bil za Carmelom Anthonyjem (29) drugi strelec New Yorka. V postavo Knicksov se je po dolgotrajni odsotnosti vrnil center Tyson Chandler.

V derbiju je Miami ugnal Indiano s 97:94 in se ji oddolžil za poraz prejšnji teden. Dwyane Wade je dosegel 32 točk, LeBron James z bolečim gležnjem 24. Dve izjemno pomembni trojki je v razmiku 31 sekund zadel Ray Allen. Vročica je v zadnjih 18 minutah nadomestila 15 točk zaostanka. Paul George je bil s 25 točkami prvi strelec Pacersov, a je štiri sekunde pred koncem zgrešil trojko za izenačenje.

Portland je gostujočo turnejo štirih tekem zaključil s prvim porazom. Minnesota je bila boljša s 120:109, v ospredju pa je bil dvoboj trenutno najboljših krilnih centrov Lige NBA Kevina Lova in LaMarcusa Aldridga. Uspešnejši je bil Love, ki je dosegel 29 točk, 15 skokov in 9 podaj. Na drugi strani je Aldridge vknjižil 15 točk in 14 skokov. Love je imel izjemno pomoč v Nikoli Pekoviću (30 točk, 9 skokov) in Kevinu Martinu (22). Pri Portlandu, ki je v drugi četrtini zaostajal že za 32. Damian Lillard je bil prvi strelec tekme s 36 točkami.