Goran Dragić je pri Sunsih odgral največ 39 minut, medtem ko brat Zoran Dragić tokrat ni dobil priložnosti. Foto: Reuters
Detroit Pistons v San Antoniu
Phoenix le še za "pol zmage" zaostaja za San Antoniem, ki je ponoči doma izgubil z Detroitom v zadnjih sekundah tekme. Foto: Reuters

Po visoki nedeljski domači zmagi s 125:109 nad Torontom so je zdaj Phoenix bolj namučil, a vseeno je bil vseskozi korak ali dva pred Milwaukeejem. Prvo ime tekme je bil Markieff Morris, ki je večer sklenil s 26 točkami in 10 skoki, 19 točk je dodal Isaiah Thomas, Goran Dragić pa je prispeval 16 točk, 6 skokov in 3 podaje ter predvsem omenjeni ključni koš, ki je razblinil zadnje upe gostiteljev na dramatično končnico. Pred mesecem in pol sta se moštvi že zapletli v tesno tekmo, ki jo je ob zvoku sirene s trojko v korist Bucksov odločil Khris Middleton.

"To ni bila najlepša tekma, bilo je veliko izgubljenih žog, a v drugem polčasu nam je le steklo. Dosegli smo 59 točk, igrali smo tako, kot znamo. Fantje so na koncu res pokazali svoje veščine," je po tekmi dejal trener Phoenixa Jeff Hornacek. Milwaukee je izgubil četrto zaporedno domačo tekmo, s 26 točkami je bil prvi strelec ekipe Brandon Knight, Giannis Antetokounmpo jih je dodal 16.

Ponoči sledi obisk Timberwolvesov
Phoenix je tako potrdil formo sezone, saj je dobil že devet od zadnjih 11 tekem, tri zaporedoma, proti klubom iz Vzhodne konference pa so na devetem srečanju prišli že do osme zmage. Sonca so z zmago začele turnejo štirih tekem, že v noči na četrtek jih čaka nov izziv - gostovanje pri Minnesoti. Sonca so se tako utrdila na zadnjem mestu, ki še vodi v končnico - na 8. mestu Zahodne konference imajo zdaj pred New Orleansom že "dve in pol zmagi" prednosti.

Jennings šokiral Spurse
Na preostali torkovi tekmi je Detroit v gosteh presenetil še San Antonia. Brandon Jennings je v zadnjih sekundah ukradel žogo in zmagovito končal protinapad za končnih 104:105. Pistonsi so slavili že šestič zapored, Spursi pa so na tekmi zapravili tudi vodstvo za 18 točk.

Tekmi 6. januarja:
MILWAUKEE - PHOENIX 96:102
Knight 26, Antetokounmpo 16, Middleton in Henson po 13, Dudley 10; Markieff Morris 26 in 10 skokov, Thomas 19, G. Dragić 16 (met: 7/13), 6 skokov in 3 podaje v 39 minutah.

SAN ANTONIO - DETROIT 104:105
Ayres 16, Duncan 15, Green 13, Belinelli 12, Ginobili 11; Drummond 20 in 17 skokov, Augustin 19, Monroe 17 in 11 skokov, Jennings in Meeks po 13.