Konstantin Subotić je popeljal Portorož do prve prvenstvene zmage v sezoni. Foto: www.alesfevzer.com

Helios Suns z 80:77.

Domžalčani so v uvodnem krogu kar s 86 točkami razlike ugnali Elektro Šoštanj. Tokrat je bil dvoboj veliko bolj izenačen. Portorož je polčas dobil s 44:38, v tretji četrtini pa vodil že s 13 točkami razlike (53:40).

Helios zgrešil dve trojki za podaljšek
V zadnji četrtini so nervozni gostitelji napravili nekaj napak in Heliosu dovolili priključek. Željko Zagorac je 17 sekund pred koncem izvajal proste mete, a je bil natančen le enkrat, s čimer je znižal na 78:77. Na drugi strani je imel Vjekoslav Petrović mirnejše živce, saj je povišal na 80:77. Helios je v zadnjem napadu s trojko skušal izsiliti podaljšek, a sta bila neuspešna tako Đorđe Lelić kot Hugh Robertson.

Dvojni dvojček Jana Močnika
Pri gostiteljih je bil najbolj razpoložen Jure Močnik, ki je na igrišču prebil skoraj 38 minut. Dosegel je 20 točk, dodal pa še 10 podaj. Zanimivo - kar štirje igralci Portoroža so nekoč že nosili domžalski dres - ob Močniku so to bili še Petrović, Jure Besedič in Alen Hodžić.

Subotić verjame v nove dobre igre
"Povsem zasluženo smo zmagali, čestitke fantom za prikazano! Jasno je bilo, da se bo Helios poskušal vrniti v igro, a smo mi tokrat imeli pripravljen odgovor na njegov poskus. Gremo naprej, to je le ena izmed tekem, gledamo že na nove preizkuse v Ligi Telemach. Upam in verjamem, da bomo z dobrim delom v naši dvorani tudi v prihodnje prikazali dobre igre," je bil po zmagi zadovoljen Subotić.