V neatraktivnem srečanju je ton igri v prvem polčasu dajal grški center Papadopoulos. Foto: Reuters
Mikael Gelabale
Met Francozom in Grkom v 1. četrtini ni šel, zato je bilo zabijanje še najbolj zanesljiv način doseganja točk. Foto: Reuters

V neprivlačni košarkarski predstavi sta moštvi prvi točki dosegli šele po slabih treh minutah. Prva četrtina se je končala z 12:8 za Grčijo. Evropski prvaki so bili v nadaljevanju spretnejši in bolj zbrani, posledično je njihova prednost počasi naraščala iz minute v minuto. Tik pred koncem prvega polčasa je trojko zadel Dimitris Diamantidis. Francozi, ki se jim je močno poznala odsotnost Tonyja Parkerja, so bili brez ideje in povsem razglašeni. Met za 2 točki so imeli le 33-, Grki pa 50-odstoten. Proste mete so galski petelini metali 9/14, nasprotniki 20/31.

Grki so se izkazali z izjemno obrambo in moštveno igro v napadu, saj je kar pet igralcev doseglo 10 točk ali več. Reprezentanci sta se sicer lani srečali v polfinalu evropskega prvenstva v Beogradu. S trojko Diamantidisa tri sekunde pred koncem je slavila Grčija s 67:66, kasneje so Heleni postali prvaki stare celine.