Goran Dragić je dosegel prvih 11 točk Phoenixa in polčas končal pri 16. Na koncu je ob njegovi statistični koloni blestela številka 31. Foto: Reuters
Beno Udrih je uspešno izkoristil odsotnost prvega organizatorja igre Raymonda Feltona. Še pomembneje je, da je dobil prednost pred Pablom Prigionijem. Foto: Reuters

19 točkami sta imela najboljša večera v letošnji sezoni Lige NBA, a sta morala zapustiti parket sklonjenih glav.

Dragić je bil spet gonilna sila Phoenixa, ki se je drugič v 24 urah pomeril s Sacramentom, tudi tokrat brez Erica Bledsoeja. Kralji, ki so prvo tekmo dobili s 107:104, so bili tokrat boljši s 113:106.
Le točka manj od rekorda kariere
"Gogi" je bil supermotiviran, saj ga je prvič po porodu pred dvema tednoma ob parketu spodbujala žena Maja. Ob metu 10/20 je dosegel le točko manj od osebnega rekorda v Ligi NBA in dodal še pet podaj ob le eni izgubljeni žogi. Dragić je dosegel uvodnih enajst točk Sunsov, prvih osem s prodori, nato je zadel še trojko.

Sunsi izgubili četrtič zapored
Sacramento je vodil večino tekme, do odločilne prednosti pa je prišel na začetku drugega polčasa, ko je prednost petih točk povišal na 14. Kljub poškodbi ramena je igral DeMarcus Cousins ter dosegel 19 točk in 12 skokov. Phoenix je izgubil četrtič zapored.

Udrih ponovno začel tekmo
Dramo pa so videli gledalci v Madison Square Gardenu, kjer je Indiana po podaljšku ugnala New York s 103:96. Udrih je spet začel v prvi postavi in tokrat upravičil zaupanje. Iz igre je metal 8/15 in bil z 19 točkami tretji strelec Knicksov. K temu je v 38 minutah dodal še osem skokov in štiri podaje. Imel je dve izgubljeni žogi.

Neumnost Shumperta stala Knickse zmage
Udrih je 1:21 pred koncem zadel za vodstvo 87:86, izid, ki je zdržal do zadnjih desetih sekund. Carmelo Anthony (30 točk, 18 skokov) je devet sekund pred koncem zadel oba prosta meta za 89:86, nato pa je neumnost naredil Iman Shumpert, ki je pri metu za tri točke naredil prekršek nad Paulom Georgeem. Prvi strelec tekme s 35 točkami je zadel vse tri proste mete in izsilil podaljšek, v katerem so Pacersi dokončali zlomljene Newyorčane. To je bil že šesti poraz Knicksov v Madison Square Gardenu. Edino zmago so dosegli uvodni večer proti Milwaukeeju.

"Mislil sem, da smo že zmagali. V podaljšku so se le sprehodili," je bil razočaran Anthony.

PHOENIX - SACRAMENTO 106:113
Dragić 31 (10/20) in 5 podaj v 36 minutah, Green 23, Marcus Morris 13; Thomas 23, Cousins 19 in 12 skokov.

NEW YORK - INDIANA * 96:103
Anthony 30 in 18 skokov, Smith 21, Udrih 19 (8/15), 8 skokov, 4 podaje v 38 minutah; George 35, Hill 23.

CHARLOTTE - BROOKLYN 95:91
CLEVELAND - WASHINGTON 91:98
ORLANDO - MIAMI 92:120
PHILADELPHIA - TORONTO 98:108
ATLANTA - DETROIT 93:85
MILWAUKEE - PORTLAND 82:91
MINNESOTA - LA CLIPPERS 98:102
NEW ORLEANS - UTAH 105:98