Tadej Ferme je v 25 minutah dosegel 13 točk. Potem ko je zgrešil vseh pet metov za tri točke, je v zadnjih devetih sekundah zadel dve trojki in odločil tekmo. Foto: www.alesfevzer.com

Rogaška je bila večji del tekme v prednosti, varovanci Aleksandra Sekulića pa so si z delnim izidom 11:0 minuto in 44 sekund pred koncem priigrali šest točk prednosti (60:54). Junak tekme je bil Tadej Ferme, ki je v zadnjih devetih sekundah zadel dve trojki, drugo ob zvoku sirene. S tem je šokiral 250 navijačev primorske ekipe, saj so imeli gostitelji enajst sekund pred koncem še štiri točke prednosti. Prva strelca Primorske Sixt sta bila Nikola Gajić in Duda Sanadze s po 15 točkami, pri gostih pa je bil najučinkovitejši David Darwin z 18 točkami.

Tajfun ostaja brez zmage
Košarkarji Zlatoroga so v lokalnem derbiju v Treh lilijah premagali Tajfun s 85:59, ki tako tudi po treh krogih ostaja brez zmage. Tajfunu sprememba na trenerskem stolčku - Krešimirja Bašića je nasledil Robi Ribežl - ni prinesla takojšnjega učinka. Ob oslabljenem igralskem kadru (klub je zapustil Ivan Držić) je bil lahek zalogaj za zasedbo Aleša Pipana, ki je temelje za zanesljivo zmago postavila že v prvem polčasu.