Tajfun
Tajfun je premagal tako Krko kot tudi Union Olimpijo in napovedal, da krone ne bo zlahka izpustil iz rok. Foto: www.alesfevzer.com
Union Olimpija
Union Olimpija je sredi tedna zmagala v Bilbauu, tokrat pa je bila le bleda senca same sebe. Takole se je v brezizhodnem položaju znašel Blaž Mesiček. Foto: www.alesfevzer.com
Fučka, Vilfan in Daneu o tekmi Tajfun - Olimpija
Tajfun dobil derbi z Union Olimpijo

Prvi polčas v celjski dvorani Golovec je postregel s slabo predstavo z obeh strani. Ljubljančani so iz igre metali 44-odstotno, Tajfun pa le 36-odstotno. Zmaji so si priigrali minimalno prednost s 24:23.

Tretja četrtina: 32:16 za Tajfun
Tajfunu se je odprlo v tretji četrtini, ko je najprej Stanko Sebič zadel trojko za 32:26, nato pa so domači le še višali prednost. Šentjurčani so zadevali z vseh položajev, medtem ko je bleda Olimpija vse nemočno opazovala.

Olimpija brez možnosti za preobrat
V zadnji četrtini so slovenski prvaki brez težav odbili poskuse Olimpije, ki bliže kot na -9 ni prišla. Najboljši strelec tekme je bil Sandi Čebular s 16 točkami. Obe ekipi sta slabo metali za tri, medtem ko je bil Tajfun boljši pri metu za dve, dobil pa je tudi skok (31:25).

Tretji slovenski predstavnik Krka je že v soboto premagal Igokeo v gosteh.