Saša Zagorac

Tajfun je vpisal četrto zmago na zadnjih petih tekmah, prvo v gosteh. Zaslužen uspeh slovenskega prvaka ima še dodatno težo, saj je na vedno neugodnem terenu Igokee nastopil brez prvega organizatorja igre Ceole Clarka, večji del drugega polčasa pa tudi brez Sandija Čebularja, ki je bil izključen. Tajfun je 11 trojk dosegel v prvem polčasu.

Šentjurčani so svoj namen pokazali že zelo kmalu. Z delnim izidom 19:2 so se na začetku druge četrtine prebili do dvomestne prednosti (27:16), ki je do konca tekme praktično niso več izpustili iz rok. Domen Bratož je odsotnost Clarka nadomestil s 17 točkami (trojke 4/9) in sedmimi podajami, najboljšo predstavo letos je prikazal Ivan Držić (19 točk, trojke 4/9), izkazal pa se je tudi Aleksandar Ponjavić (16 točk, trojke 4/10).

Zagorac zgrešil trojko za zmago
Union Olimpija je v Beogradu proti Partizanu klonila s 76:74. Štiri sekunde pred koncem je Saša Zagorac, s 16 točkami najboljši strelec Ljubljančanov, zgrešil odprto trojko za zmago. Za Olimpijo je to šesti poraz v zadnjih sedmih tekmah v Ligi ABA, kar hkrati pomeni, da so po polovici tekmovanja najslabša slovenska ekipa v ligi.

Čeprav so bili gostje večji del v zaostanku, so se hrabro borili in venomer ujeli tekmeca. Tako je bilo tudi 53 sekund pred koncem, ko je Miha Lapornik po trojki v zadnji sekundi napada izenačil na 72:72. Isti igralec je nato s črte prostih metov poskrbel tudi za 74:74, zadnji poskus Zagorca pa ni bil uspešen. Na drugi strani je domači junak Jamar Wilson (21 točk) v zadnji minuti dosegel oba koša za Beograjčane.

Krka bo v ponedeljek v Novem mestu gostila Crveno zvezdo.
Izjava po tekmi
Gašper Potočnik, trener Uniona Olimpije:
"Mislim, da smo tekmo izgubili v prvem polčasu, ko smo imeli težave s skokom. Enako se nam je dogajalo tudi pod samim košem, saj smo zgrešili veliko odprtih lahkih metov. Wilson je odigral res odlično srečanje, saj je zadel nekaj težkih metov, ki so odločili zmagovalca."