Tajfun, najboljša ekipa prvega dela Lige Telemach, ni uspel presenetiti favoriziranih gostov. Foto: www.alesfevzer.com

Šentjur je na tekmi državnega košarkarskega prvenstva v Ligi za prvaka v polni dvorani osnovne šole Hruševec začel odlično in povedel s 7:0, gostje pa so se ničle na semaforju znebili šele po dveh minutah in pol. Toda Olimpija je hitro naredila red in ob polčasu, do katerega je Halil Kanačević dosegel deset točk (priporočamo ogled najlepše akcije tekme), vodila s 26:44.

Šentjur je v drugi četrtini dosegel le osem točk, pestile pa so ga tudi izgubljene žoge (enajst do polčasa, na koncu 17). Tudi met Tajfuna v prvem polčasu ni bil zgleden le 34-odstoten.

V drugem polčasu je Olimpija zanesljivo držala visoko prednost. Tajfun se je še najbolj približal v 23. minuti, ko je bilo 36:49. Najboljši strelec gostov je bil Klemen Prepelić z 19 točkami. Đorđe Lelić 20 za poražence.