V Laškem je Helios na krilih Dražen Bubnića (18 točk, iz igre 6/8) za šest točk premagal Zlatorog. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Helios je bil v Laškem s 67:73 boljši od Zlatoroga in si tako že zagotovil obstanek v ligi.

Cibona z delnim izidom 17:0 odločila tekmo
V Stožicah, kjer je bilo 4.500 gledalcev, tekma ni odločala o ničemer, saj nobena ekipa ni imela več realnih možnosti za preboj na zaključni turnir. V prvem polčasu je Olimpiji uspel delni izid 21:2 in prednost je držala do 26. minute, ko je Cibona spet prevzela vodstvo (33:34). V 33. minuti je imelo ljubljansko moštvo devet točk zaloge (51:40), nato pa se je v napadu povsem ustavilo in Cibona je (tudi s trojkami) povedla z 51:57.

Zadnje sekunde so bile razburljive, Olimpija pa je zapravila priložnost za zmago. Goran Jeretin se je šest sekund pred koncem nespametno odločil za trojko, Vladimir Dašić je zgrešil oba prosta meta (že 39 sekund pred koncem je zgrešil enega), na koncu pa bi Jan Močnik skoraj prinesel upanje, saj je s težkega položaja skoraj dosegel trojko za izenačenje.

Krka grozila do zadnje četrtine
Krka je večji del prvega polčasa vodila, prednost pa je znašala tudi deset točk (21:31). Crvena zvezda je z zaporednima trojkama ob koncu tretje četrtine in začetku zadnje prevzela pobudo (63:59) in dosegla še naslednje štiri točke. Razlika je narasla že na 13 točk, Krka pa je do konca uspela "polepšati" poraz. Pri Krki je bil najboljši strelec Zoran Dragić z 19 točkami. Zadel je tudi trojke iz petih poskusov.

Helios si je zagotovil obstanek
Tekma v dvorani Tri lilije se je razživela v drugem polčasu. Gostje so prvi korak k zmagi naredili med 25. in 30. minuto, ko so si po zaslugi niza točk Draga Pašalića in Klemna Prepeliča priigrali devet točk naskoka (46:55). Laščani so se kmalu vrnili v igro (52:55), toda hitro spet zaostali (52:61).

Kljub temu je moral Helios ubraniti še en naval Zlatoroga, ki se je dve minuti pred koncem približal na 62:65. Odločilno vlogo so odigrali Prepelič, Earl Gay in Dražen Bubnič. Košarkarji Heliosa so se z zmago dokončno izognili izpadu iz regionalne lige, medtem ko Zlatorog lahko reši le še čudež.