Navijači Maccabija slavijo naslov prvaka Lige ABA. Foto: EPA
Richard Hendrix
Richard Hendrix je bil s 16 točkami drugi najboljši strelec pri prvakih Jadranske lige. Foto: ABA Photo

Izraelska ekipa je bila razred zase, ključno prednost si je nabrala na začetku prve četrtine, ko košarkarji Cedevite nikakor niso našli pravega ritma. V drugi in tretji četrtini so bili Zagrebčani povsem enakovredni tekmecu, zadnjo četrtino pa so celo dobili s 30:23.

Do ključne prednosti v prvi tretjini
Gostitelji turnirja so že takoj smuknili v prednost (5:0) in popolnoma nadzirali potek igre v prvi četrtini. V obrambi so igrali zbrano in izsiljevali napake Cedevite, v napadu pa so pridno izkoriščali slabo pokrivanje nasprotnika ter si ustvarjali neovirane odprte mete. Še zlasti je blestel Keith Langford, ki je v prvih desetih minutah zbral devet točk. Met Zagrebčanov je bil porazen, iz igre so metali 4/14 in so prvo četrtino tudi gladko izgubili (27:11).

Maccabijevega mrka Cedevita ni izkoristila
V drugi četrtini se je nalet Izraelcev nekoliko zaustavil. Gostiteljem se je zatresla roka, zato skoraj pet minut niso dosegli koša. Zagrebčani tega niso izkoristili, saj so ob Maccabijevem mrku v napadu dosegli le pet točk (29:16). Izraelci so sicer igrali solidno, žoga je v napadu odlično krožila od igralca do igralca, vsakič znova so si pripravili izdelan met, a so žogo redko spravili skozi mrežo. Točkovno sta bili ekipi v drugi četrtini izenačeni (12:12).

Cedevita v zaključku tekme močnejša
V tretji četrtini so gostitelji znova prevladovali na parketu, zlahka so prihajali pod obroč in pridno polnili koš, a se košarkarji Cedevite niso predali. Blestela sta Christopher Warren in Christopher Owens, ki sta odgovorila na vsak Maccabijev koš, še zlasti je bil učinkovit Warren, ki je do začetka zadnje četrtine (64:47) zadel šest trojk od sedmih poskusov. Že drugo četrtino zapored so bili košarkarji Cedevite povsem enakovreden tekmec Maccabiju, ki pa je prednost v zadnjem delu tekme uspešno zadržal do konca.