Košarkarji iz Bamberga so se v Malagi odlično držali 35 minut, v končnici pa so naredili preveč napak. Foto: EPA
Sergio Llull
Sergio Llull je bil s 15 točkami najboljši strelec Reala, zbral pa je tudi šest podaj. Foto: EPA

Nemci so začeli sanjsko, John Goldsberry, Casey Jacobsen in Anton Gavel so bili natančni za tri točke, v peti minuti je semafor kazal teniških 0:15. Gostitelji so se pobrali, razigral se je Luka Žorić in po deseih minutah so znižali na 13:19.
Nachbar tekme ni začel v prvi peterki. Do odmora je dosegel le dve točki, Zoran Dragić na drugi strani pa šest. Gostje so vodili za šest točk (39:45).
Preobrat v zadnji četrtini
Nachbarju met nikakor ni stekel, zato pa je bil nezgrešljiv pri prostih metih. V zadnji minuti tretje četrtine je zadel štiri zapored (63:69). Po polaganju Marcusa Williamsa tri minute in pol pred koncem tekme je Unicaja prvič na tekmi povedla (76:74). Sharrod Ford je še zadnjič uspel izenačiti (80:80), a je Fran Vazquez zabil, novinec Andy Panko pa dodal dva prosta meta. Nachbar je enajst sekund pred koncem zgrešil trojko in srečanje je bilo odločeno.
V skupini F je Siena premagala Maccabi z 79:69, Caja pa je bila z 82:74 boljša od Olympiacosa.

2. del, 1. krog, skupina E:
ALBA BERLIN - REAL MADRID
63:75 (20:26, 14:22, 20:22, 9:17)
Miralles 14, Foster 10; Llull 15, Fernandez, Mirotić in Carroll po 13, Begić brez meta na koš v štirih minutah.

UNICAJA MALAGA - BROSE BASKETS
85:82 (15:19, 24:26, 24:24, 22:13)
Williams 19, Panko 16 ... Dragić 8 (1/3 za dve, 0/1 za tri) in 5 skokov v 25 minutah; Ford 16, Gavel 15, Nachbar 10 (1/8 za dve, 0/2 za tri, prosti meti 8/8) in 2 skoka v 22 minutah.

75:80 (20:14, 19:31, 18:22, 18:13)
Christopher 20, Vidmar 5 točk (1/1) in štirje skoki v 19 minutah; Fridzon 20, Davis 17.