Jaka Blažič je bil s 13 točkami najboljši strelec Olimpije. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Robert Rothbart
Robert Rothbart je Olimpijo v 3. četrtini približal na -7, bližje pa ni šlo. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Terrell Lyday
Terrell Lyday se je izkazal s 14 točkami. Foto: EPA
Aleksej Savrašenko
215 cm visoki Aleksej Savrašenko je pod obema obročema povzročal Olimpiji veliko težav. Foto: EPA

Gostje so povedli z 8:0 in prvo četrtino dobili s 25:11. Zdesetkana Olimpija se je bojevala, vendar ji do polčasa ni uspelo vidneje zmanjšati zaostanka (41:29). V drugem delu se je pri izidu 37:44 ponudila priložnost, a pred zadnjo četrtino je bilo spet +13 za rusko ekipo. Najvišja prednost je v 34. minuti znašala 46:64.

Osem zaporednih točk, vključno s trojko Jana Močnika, je Olimpijo približalo na -10, vendar resnih možnosti za preobrat ni bilo. Jaka Blažič je bil s 13 točkami naučinkovitejši pri zmajih, medtem ko sta jih Jan Močnik in Sasu Salin dodala po 11. Zmaji so z izkupičkom 1-9 izenačili najslabši izkupiček kluba v Evroligi iz sezone 2009/10.

Film tekme Union Olimpija - Unics Kazan

Prva četrtina (11:25):
Olimpija začne v postavi Rothbart, Thompson, Murić, Močnik in Salin. Unics povede z 8:0, prvi koš za zmaje doseže Thompson v 3. minuti. Unics s koši Savrašenka poviša na 14:6, a nato trojko zadene Salin, ki pa jo v naslednjem napadu izniči Lyday. Ko je malo pozneje izza črte uspešen še Domercant semafor v 9. minuti kaže že 20:9. Filipovski vzame minuto odmora. Kljub temu Unics do konca četrtine še poveča prednost (11:25).

Druga četrtina (18:16)
Gostje nadaljujejo v visokem ritmu. Jawai prek Blažiča zabija za 27:13. Olimpija se z mini serijo približa na -6 (23:29), potem ko svojo sedmo točko doseže razpoloženi Blažič. McCarty odgovori s trojko za 32:23, malo pozneje pa zadene še eno (35:23). Zmajem kljub borbenosti in trudu do polčasa (41:29) razlike ne uspe zmanjšati na manj kot +10. Salin je z 11 točkami najučinkovitejši pri Olimpiji, medtem ko je pri gostih enako uspešen Terrell Lyday.

Tretja četrtina (12:13):
Drugi polčas odpre Lyday z novo trojko (44:29). Močnik v 25. minuti s peto zaporedno točko Olimpijo po dolgem času približa na manj kot 10 točk zaostanka (35:44), tako da mora gostujoči trener Pašutin vzeti minuto odmora. Po njej Rothbart še zmanjša zaostanek (37:44). Nalet Olimpije ustavi Greer, ki doseže koš in doda še trojko za +10 (49:39). Semafor po 30 minutah kaže 54:41.

Četrta četrtina (22:22):
Unics odpre zadnji del z delnim izidom 7:3 (61:44). Po dveh zaporednih trojkah Domercanta je v 35. minuti +18 (64:46), tako da mora Filipovski vzeti minuto odmora. Po njej Olimpija v dveh minutah napravi delni izid 8:0 (Močnik, Blažič in Bertans), s čimer pred končnico ohranja nekaj upanja za preobrat (54:64). Rusi položaj umirijo s koši Savrašenka. Vse Olimpijini upi zbledijo slabi dve minuti pred koncem, ko Blažič poleg osebne napake dobi še tehnično, tako da McCarty s štirimi zadetimi prostimi meti odloči zmagovalca.