Sava Lešić je zgrešil le en met za dve točki (7/8), zadel je tudi trojko in vseh sedem prostih metov. Foto: www.alesfevzer.com
Tadas Klimavičius
Zach Wright
Zach Wright je po poškodbi znova v pravi formi, ukradel je kar pet žog in prispeval 14 točk. Foto: www.alesfevzer.com

Ljubljančani so vodili skoraj celotno srečanje, v končnici pa so nerazumljivo popustili in trepetali za zmago do zadnjega piska sirene. Gostitelji so v veliki krizi, saj je bil to že njihov deveti zaporedni poraz (tudi v nemškem prvenstvu jim ne gre po načrtih), s tem pa imajo le še minimalne možnosti za napredovanje.

Odličen začetek zmajev
Zeleno-beli so začeli odlično, z delnim izidom 7:0 so prevzeli pobudo in v 4. minuti vodili s sedmimi točkami naskoka (7:14). Luka Rupnik je zadel izza črte, Lešić je hitro nanizal sedem točk. Po košu Zacha Wrighta v zadnji sekundi uvodne četrtine so imeli Ljubljančani lepo prednost (22:31).

Klimavičius držal Bonn v igri
Gostitelji so bili zelo slabi v obrambi, Ronalds Zakis je sredi druge četrtine povišal na 26:39. Bonn je stavil predvsem na Tadasa Klimavičiusa pod košem, v 18. minuti se je prednost stopila na 36:41. Miha Lapornik je s trojko povišal na 40:46 ob odmoru.

Bonn se je v 24. minuti približal na 48:51, vendar je imela Olimpija vedno pravi odgovor. Poleg Lešića se je razigral tudi Miha Lapornik, ki je natančno izvajal proste mete in s trojko v 28. minuti povišal na 54:63.
Olimpija skoraj zapravila 18 točk prednosti
Začetek zadnje četrtine je popolnoma pripadel zmajem. Saša Zagorac je bil natančen izza črte, po košu in dodatnem prostem metu Wrighta so imeli Ljubljančani že 16 točk naskoka (62:78). Pet minut pred koncem je Wright zadel dva prosta meta in vse je kazalo na gladko zmago Olimpije (66:84).
Gostitelji so se prebudili prepozno
Bonn je bil v izgubljenem položaju, nato pa je zaigral na vse ali nič. Olimpiji se je ustavilo v napadu, Michal Chylinski in Florian Koch sta zadela za tri točke, pod košem pa je bil neustavljiv Klimavičius. Rodnei Clarke je s prodorom znižal na 82:84 minuto in 23 sekund pred koncem, gostiteljem je z delnim izidom 16:0 uspel priključek. V ključnem trenutku je Wright iz težkega položaja zadel od table, zmago pa je potrdil sijajni Lešić z dvema prostima metoma (82:89).
V 9. krogu bodo zeleno-beli gostili Bilbao, v zadnjem krogu pa bodo gostovali v Nemčiji pri Oldenburgu.
Potočnik: Lep dosežek za našo mlado ekipo
"Velika zmaga za nas. Z zmago ostajamo v igri za napredovanje v drugi del. Telekom Baskets Bonn je dobra ekipa z dobrimi posamezniki. Za našo mlado ekipo je takšna zmaga na gostovanju lep dosežek. Mislim, da smo odigrali dobro tekmo, le zadnjih pet minut me je nekoliko zmotilo, saj smo preprosto nehali igrati. V napadu se takrat nismo držali navodil, Bonn pa je igral agresivno. Mislim, da smo nekoliko izgubili koncentracijo, zgrešili nekaj lahkih košev in prostih metov. To je razlog za ta manjši padec v naši igri v zadnjih petih minutah tekme. Na koncu šteje zgolj zmaga," je pojasnil trener Gašper Potočnik.