Devin Oliver in Mirko Mulalić sta se veselila po odlični tretji četrtini Olimpije. Foto: www.alesfevzer.com
Ronald Lee Curry
Dejan Mihevc in Gašper Okorn
Olimpija v drugem polčasu odpravila Krko

Novomeščani so držali korak do odmora (37:37), nato pa so popolnoma popustili. Gostitelji so pred 1.000 gledalci zadeli deset trojk. Najbolj razigrana sta bila Brandon Jefferson (19 točk, 5/9 za tri) in Mirko Mulalić (16 točk, 4/8 za tri).
Ljubljančani so prekinili niz treh porazov v Jadranski ligi in se veselijo četrte zmage v tem tekmovanju. Pri Krki sta Matic Rebec in Ron Curry dosegla po 12 točk, zelo se je poznala odostnost srbskega košarkarja Marka Lukovića.

Zelo izenačen prvi polčas
Olimpija je hitro povedla s 5:0, nato pa so Novomeščani naredili delni izid 8:2 in prevzeli vodstvo (7:8). Po izenačeni predstavi so bili gostitelji v prvi polovici tekme v rahli prednosti, najvišjo so si priigrali v deveti minuti (16:10). Erjon Kastarti je z dvema zaporednima trojkama izenačil na 16:16 po koncu uvodne četrtine. Izenačeno srečanje se je nadaljevalo tudi v drugi četrtini in izid je bil ob odmoru izenačen (37:37).

Olimpija precej boljša v nadaljevanju
Na začetku tretje četrtine so se gostitelji razigrali. Jefferson je zadel dve trojki in z delnim izidom 11:0 je Olimpija povedla s 55:42 v 26. minuti. Krka je dosegla le deset točk v tretjem delu igre in po 30. minutah je na semaforju pisalo 60:47.

Mulalić je bil na začetku zadnje četrtine dvakrat zapored natančen izza črte in v 33. minuti je bilo srečanje odločeno (68:49).

Okorn: Vsaka zmaga prav pride, da pozabimo na napor
"Rad bi se zahvalil soigralcem, da so danes stisnili nekaj več iz sebe, saj jih ima polovica viroze. Zavedamo se, kaj bi Krki danes pomenil poškodovani Luković. Niso bili pravi. Izkoristili smo ponujeno in odigrali večino tekme pametno in jih kaznovali za njihove napake. V prihodnosti nas čaka še ogromno zanimivih bitk," je poudaril Mulalić.

Zadovoljen je bil tudi trener Gašper Okorn: "V tem ritmu, ki mu sledimo je to izjemno pomembno. Ne glede na tekmo. Vsaka zmaga prav pride, da malo pozabimo na napor. Vsaka zmaga ti da nove energije in volje. Krka je brez Lukovića izjemno hendikepirana, skoraj vitalni del. Ne želim podcenjevati Rebca in Čebularja, ampak mislim, da je vseeno to vitalni del. Izkoristili smo ponujeno. Mislim, da bi morali že v prvem polčasu voditi za deset točk, če smo pošteni. S svojimi neumnostmi smo dovolili, da se je Krka vrnila v igro. Že v samem začetku tekme bi morali narediti razliko 10:0. V tretji četrtini smo stisnili in odigrali pametno v obrambi. Poskusili so nas presenetiti z nizko peterko. Mislim, da smo solidno odgovorili. Zadovoljen sem in zmagi ne bom gledal v zobe, čeprav so bile stvari, ki bi lahko delali tudi boljše."

Mihevc ni iskal izgovorov
"Nismo bili pravi. V prvem polčasu sta obe ekipi igrali zelo raztrgano in brez energije. V drugem polčasu je Union Olimpija prikazala več želje in energije ter zasluženo zmagala. Pozna se nam skrajšana rotacija, spremembe pri pozicijah, ampak vseeno, to nikakor ne sme biti izgovor na takšnih tekmah. Pokazati bi morali več energije in volje," je dodal trener gostov Dejan Mihevc.

V sredo v Stožice prihaja Valencia
Ljubljančane naslednja preizkušnja čaka že v sredo ob 18.00, ko bodo v Evropskem pokalu gostili Valencio, isti dan bodo Novomeščani igrali tekmo Lige Nova KBM v Laškem.