Jaka Blažič je bil z 22 točkami znova prvi strelec zeleno-belih. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Dražen Bubnić
Hrvaški krilni center Dražen Bubnić je pred sezono v Olimpijo prišel iz Heliosa. Foto: Liga ABA
Po Radnićkem Olimpija ugnala še Split

Zeleno-beli so se po izenačeni prvi četrtini (19:18) na začetku druge odlepili z delnim izidom 9:0. Razigrani Ljubljančani, pri katerih sta blestela Jaka Blažič in Klemen Prepelič, so nato prednost brez težav držali.

Po trojki Prepeliča +13
Ko je v 29. minuti Prepelič zadel za 65:52, je kazalo na gladko zmago domačih. Toda sledila je strelska kriza, ki so jo gostje izkoristili, tako da so se sredi zadnje četrtine po košu Nikole Vujčića približali le na koš zaostanka (67:65).

Bubnićevi sanjski dve minuti
Tedaj je odgovornost prevzel Dražen Bubnić, ki je v dobrih dveh minutah dosegel osem zaporednih točk za domače (75:67), s čimer je praktično odločil zmagovalca. Bubnićeva strelska statistika je bila predtem prazna.

Krka bo v sredo ob 18.00 gostovala v Pionirju, na klopi Partizana pa ne bo kaznovanega Duška Vujoševića