LeBrona James je 14 od svojih 33 točk dosegel v prvi četrtini, ki jo je Cleveland dobil z 38:18. Foto: Reuters

V Clevelandu so bile vloge na drugi tekmi obrnjene. Potem ko Chicago na prvi tekmi ni zaostajal niti enkrat, so tokrat po istem scenariju slavili Konjeniki. LeBron James je v nasprotju s prvim obračunom spet zaigral na položaju nizkega krila in bil domala nezaustavljiv. Dosegel je 33 točk v 34 minutah, ob tem pa dodal še osem skokov in pet podaj.

"Bil je dominanten ob vsaki naši posesti žoge. Ko je v takem filmu, je najboljši košarkar na svetu," je soigralca hvalil Kyrie Irving, ki je prispeval 21 točk. Iman Shumpert je vknjižil 15 točk, James Jones je zadel 5 trojk, Thristan Thompson, ki je zaigral na položaju poškodovanega Kevina Lova, pa je dodal 12 skokov.

Cleveland je tekmo odprl z izidom 13:2 in po prvi četrtini povedel za 20. Na začetku drugega polčasa je bila prednost +25. "Razbili so nas," je priznal trener Chicaga Tom Thibodeau. Biki niso imeli razpoloženega igralca. Z 18 točkami je bil najučinkovitejši Jimmy Butler, 14 jih je dodal Derrick Rose.

V Houstonu je bil junak James Harden, ki je 16 od svojih 32 točk dosegel v zadnji četrtini. Rakete so na začetku zadnje četrtine zaostajale za tri, potem pa dosegle naslednjih osem točk. Clippersi, ki so spet igrali brez poškodovanega Chrisa Paula, so na koncu dosegli devet zaporednih točk in se približali na minus štiri, vendar sta Harden in Howard poskrbela, da je zmaga ostala v Houstonu. Howard je dosegel 24 točk in zbral 16 skokov, a je zgrešil 13 od 21 prostih metov. Harden jih je zadel vseh 15.

Pri Clippersih je bil s 34 točkami najučinkovitejši Blake Griffin, ki pa je po polčasu prispeval le 8 točk. Zbral je tudi 15 skokov. Clippersi so po odlični drugi četrtini (41:21) ob polčasu vodili za devet.