Helios (na sliki Jure Močnik) po zmagi v Mariboru ostaja v igri za polfinale. Foto: Aleš Fevžer
Smiljan Pavič
Smiljan Pavić je bil najboljši strelec Krke v Šentjurju. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Dino Murić
Dino Murić je dosegel dvojnega dvojčka. Foto: Aleš Fevžer
Union Olimpija ni imela težav z Zlatorogom
Helios zmagal v dvorani Tabor

Do tega kroga zadnjeuvrščeni Helios je v dvorani Tabor vodil praktično vso tekmo, največ že za 18 točk (40:22). Mariborčani so jih lovili in se v zadnji minuti po košu Bojana Jovanovića približali le na točko zaostanka (73:74).

Takrat pa je odgovornost prevzel Damir Rančić, ki je bil z 22 točkami najboljši strelec tekme, in 49 sekund pred koncem zadel trojko (80:75), po kateri se domači niso več pobrali.

Krka blizu prvega mesta
Na vrhu lestvice ostaja Krka, ki je z 92:79 slavila v gosteh pri Tajfunu. Domači so držali korak do 73:77, nato pa je Dolenjecem uspel delni izid 8:0. Pri zmagovalcih je bil s 17 točkami najučinkovitejši Smiljan Pavić. Novomeščani lahko prvo mesto in najboljše izhodišče pred polfinalom potrdijo v petek, ko gostijo Zlatorog.

Zmaji si lahko "oddahnejo"
Zmagala je tudi Union Olimpija, ki je po izgubljeni prvi četrtini proti Zlatorogu (19:24), v nadaljevanju le postavila stvari na pravo mesto. Blestel je Dino Murić s 24 točkami in 12 skoki. Zmaji so si tako praktično že zagotovili drugo mesto, ki pomeni igranje v Ligi ABA tudi v naslednji sezoni. Pri Ljubljančanih so manjkali poškodovani Temmu Rannikko, Sasu Salin in Emir Sulejmanović.