Jaka Blažič je bil s 14 točkami drugi najboljši strelec Olimpije. Foto: BoBo

Začeli smo zelo dobro, nato pa padli. Začela je šepati organizacija napada. Mariborčani so po naših napakah prihajali do lahkih košev iz protinapadov. V drugem polčasu smo prikazali igro z nihanji, vendar nam je uspelo odigrati konstantno v obrambi.

Miro Alilović, trener Uniona Olimpije

Večji del tekme smo igrali dobro obrambo. Z nekaj napakami smo Laščane vrnili v igro. Obramba in kontroliran skok sta nas pripeljala do zaslužene zmage.

Gašper Potočnik, trener Krke

V soboto sta tako Olimpija kot Krka gladko slavili doma.
Po prvi četrtini v dvorani Tabor je kazalo na lahko delo Olimpije, ki je vodila s 4:17. Toda Mariborčani se niso dali kar tako ugnati in se v drugi četrtini precej približali (21:25, 23:27). Na odmor sta ekipi odšli pri izidu 25:33. V 28. minuti je bilo po štirih zaporednih trojkah Maribora, ki so ga spodbujale glasne Viole, samo še 41:44, minuto pozneje pa po košu Esmirja Rizviča 43:44. Še tri minute in pol pred koncem je na semaforju pisalo 55:59.
V končnici so gostje ostali dovolj zbrani, povišali prednost in mirno sklenili tekmo. Ključni vlogi sta odigrala najboljši strelec tekme Jasmin Perkovič (20 točk) in Sasu Salin (11 točk in 10 skokov).
Vladović prvo ime tekme v Laškem
Tekma v Laškem je bila vseskozi izenačena, na koncu pa so presodile izkušnje Dolenjcev in predvsem širši nabor igralcev Gašperja Potočnika. Medtem ko je domači trener Miloš Šporar večino tekme odigral z zgolj petimi igralci, je njegov kolega na drugi strani vseskozi menjaval postavo in v 40 minutah preizkusil vseh 12 košarkarjev.
Krka je do najvišje prednosti prišla v drugi četrtini (21:29), a le za kratko, saj so Laščani odgovorili z delnim izidom 11:2 in na odmor odšli z minimalnim zaostankom (32:33). V nadaljevanju sta se ekipi izmenjavali v vodstvu, nekaj dlje je bila v ospredju Krka (49:55). Zadnjič je bil izid izenačen pri 65:65.
Samo Udrih (19) je v zadnji minuti s trojko znižal na 68:69, nato pa je bil s črte prostih metov dvakrat natančen Jakov Vladović (13 točk, 8 podaj in 5 skokov) in Krko popeljal v vodstvo z 68:71. Udrih je ob koncu zadel en prosti met, poraza pa ni več mogel preprečiti.
Finala bo konec najpozneje 22. maja
Krka je bila prvak v zadnjih treh sezonah, naslov pa bo začela braniti na prvi tekmi finala v ponedeljek v Novem mestu. Druga tekma bo 15. maja, tretja 17., morebitni četrta in peta pa 19. in 22. maja.