Košarka
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 4.6 od 55 glasov Ocenite to novico!
Dwyane Wade je že do odmora nasul Sixersom kar 21 točk. Foto: Reuters
Goran Dragić si je hitro nabral dve osebni napaki, vendar se je nato uspešno vrnil na parket in prikazal precej boljšo igro kot na sobotni tekmi. Foto: Reuters
36-letni Wade je bil MVP finala Lige NBA junija 2006, ko je Miami premagal Dallas v finalu s 4:2 v zmagah. Prstan je osvojil tudi leta 2012 in 2013, ko je Vročico vodil LeBron James. V Chicagu in Clevelandu se ni znašel, zato se je vrnil v Miami, kjer se počuti odlično. Foto: Reuters

Veteran Wade z izjemno predstavo končal serijo zmag Sixersov

Goran Dragić v 25 minutah dosegel 20 točk
17. april 2018 ob 02:00,
zadnji poseg: 17. april 2018 ob 07:23
Philadelphia - MMC RTV SLO

Dwyane Wade je spomnil na najboljše čase. Na drugi tekmi uvodnega kroga končnice Lige NBA je Philadelphii nasul kar 28 točk. Miami je zmagal s 113:103 in izenačil na 1:1 v zmagah.

To je bil prvi poraz Sixersov po 13. marcu, niz 17 zaporednih zmag je končan. Gostje s Floride, ki so bili na prvi tekmi nemočni, so drugo četrtino dobili kar s 34:13, vodstva pa nato niso več izpustili iz rok. Goran Dragić je prispeval 20 točk, štiri skoke in tri podaje v 25 minutah.

Ilyasova in Belinelli blestela v prvi četrtini
MVP lanskega evropskega prvenstva je odlično začel srečanje, že po štirih minutah je nanizal šest točk, nato pa je naredil drugo osebno napako in moral je na klop. Gostitelji so z delnim izidom 12:4 prevzeli pobudo, razigrala sta se Ersan Ilyasova in Marco Belinelli. Po prvi četrtini so Sixersi vodili z 29:22.

Wade zrežiral velik preobrat
V drugi četrtini je Philadelphia v uvodnih sedmih minutah dosegla le dve točki. Wade je nanizal devet točk in prebudil tudi soigralce, ki so prikazali najboljšo igro v letošnji končnici. Dragić je s trojko povišal prednost Vročice tri minute pred odmorom (39:47). Zadnje štiri točke v prvem polčasu je dosegel Wade, ki je že do odmora prispeval 21 točk, Miami pa je imel lepo prednost (42:56).

Dario Šarić je zadel izza črte na začetku tretje četrtine in Sixersi so ujeli priključek (51:58). Josh Richardson je takoj odgovoril in gostje so imeli vseskozi prednost okoli desetih točk. Navijači v Wells Fargo Centru so skušali prebuditi svoje ljubljence, ki pa tokrat niso imeli strelskega večera (7/36 za tri).

Sixersi so se nevarno približali
Na začetku zadnje zadnje četrtine je Wayne Ellington zadel trojko, James Johnson pa je z zabijanjem povišal prednost na 16 točk (75:91). Šarić je bil še najbolj razpoložen pri Sixersih, sredi zadnje četrtine je znižal na 92:96, po košu Ilyasove pa je bilo le še 96:98. Philadelphia je imela napad za izenačenje, vendar je Wade ukradel žogo Šariću in z zabijanjem povišal prednost Miamija. Dve minuti in pol pred koncem je bil natančen tudi Dragić (96:104) in usoda gostiteljev je bila zapečatena.

"Znova sem ga videl v tistih trenutkih. To je pravi Dwyane Wade. Ima ogromno izkušenj s tekem v končnici in tudi tri naslove," je bil navdušen trener Erik Spolestra, ki je pred začetkom serije želel eno zmago na gostovanju in želja se mu je uresničila.

Brown komaj čaka na vrnitev Embiida
Tokrat so Sixersi zelo pogrešali poškodovanega centra Joela Embiida, ki bo zelo verjetno zaigral na eni izmed naslednjih tekem na Floridi. "Vsi komaj čakamo, da se bo vrnil. On naredi razliko. Naša ekipa je dobila popolnoma novo dimenzijo z njim v začetni peterki," je prepričan trener Brett Brown.

Take košarkarske evforije ni bilo v mestu vse od junija 2001, ko je legendarni Allen Iverson popeljal Sixerse v finale, kjer pa so nato s 4:1 v zmagah naslov osvojili LA Lakersi. Od leta 1983 v Philadelphii čakajo na naslov, takrat sta blestela Julius Erving in Moses Malone.

Serija se seli na Florido, kjer bo tretja tekma v noči s četrtka na petek, četrta tekma pa v soboto.

Neusmiljeni Bojevniki do druge zmage
Golden State je tudi brez Stepha Curryja z odliko opravil svoje delo in po zmagi s 116:101 potuje v San Antonio z vodstvom 2:0. Blestela sta Kevin Durant in Klay Thomspon, ki sta ob več kot 50-odstotnem metu dosegla 32 oziroma 31 točk. Spurse je med drugim pokopal slab met za tri točke (4/28). 14,3-odstotni met izza črte je drugi najslabši odstotek meta San Antonia v končnici, odkar Gregg Popovich (1997) vodi to ekipo. Pri San Antoniu je s 34 točkami in 12 skoki izstopal LaMarcus Aldridge.

Vzhodna konferenca, 1. krog:
PHILADELPHIA (3) - MIAMI (6) 1:1
103:113 (29:22, 13:34, 33:30, 28:27)
Simmons 24, 8 skokov in 8 podaj, Šarić 23, Belinelli 16, Ilyasova 14 in 11 skokov, Redick 11, Covington 7, A. Johnson 6, McConnell 2; Wade 28 (11/17 iz igre), 7 skokov in 3 podaje, Dragić 20 (8/14 iz igre, 1/3 za tri), 4 skoki in 3 podaje v 25 minutah, J. Johnson 18, Richardson 14, Olynyk in Ellington 11, T. Johnson 5, Whiteside 4, Winslow 2.

116:101 (23:25, 24:28, 33:22, 36:26)
Durant 32 (met 10/19), Thompson 31 (met 12/20), Igoudala 14, West 10; Aldridge 34 (11/21) in 12 skokov, Mills 21, Gay in Gasol po 12, Ginobili 10.

Torek:
PORTLAND (3) - NEW ORLEANS (6) 0:1

Sreda:
HOUSTON (1) - MINNESOTA (8) 1:0

OKLAHOMA CITY (4) - UTAH (5) 1:0

Stanje v zmagah je v krepkem tisku. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.

A. G.
Sir Charles
# 17.04.2018 ob 07:34
Hahaha forum strokovnjaki so tukaj o prvi tekmi odpisali Dragiča in napovedovali metlo Miamija. Eni se še vedno niso naučili najbolj osnovne lekcije. Nikoli ne odpiši Dragića in nikoli ne napiši, da Dragić nečesa ne more narediti. Čim to napišeše je to skoraj garancija, da bo Dragić točno to naredil. Ata Wade pa očitno v playoffu tud še ni za odstrel. Vse kar je Miami hotu narest je ukrast to eno zmago na prvih dveh tekmah in to jim je tudi ratalo. Bravo!
RICK
# 16.04.2018 ob 23:27
Dajte vsak dan odpreti temo pred tekmami, da lahko komentiramo. Ne samo ko igra Dragič.
threepointer
# 17.04.2018 ob 08:43
Penzionist Wade je pokazal, zakaj ima tri prstane, pri katerih je bil eden ključnih akterjev. Mogoče bo to nekatere izučilo, da ni pametno odpisovati top igralca samo zato, ker je že star. Seveda to pomeni, da tako ne more več igrati na vsaki tekmi, a pozabil zagotovo ni igrati. Tokrat je delal vse, zadeval svoje klasične neobranljive fade away mete, kradel žoge v obrambi, asistiral,... Bravo tudi za Gogija in njegovo odlično predstavo. 20 točk v 25 minutah ni šala. Skupaj z JJ-jem so na zunanjih pozicijah kljub Simmonsu vsaj enakovredni, če ne močnejši od Phile. Samo, da zdržijo pod košem, kjer bo imela z vrnitvijo Embida Phila gotovo prednost. Tole bo še zanimivo!
C1
# 16.04.2018 ob 23:07
Gremo na zmago Miami. Dajmo Goran.
KiNgKoNg
# 17.04.2018 ob 05:18
"Miami nima šans, Wade je za odpis, Sixersi so prvi favoriti vzhoda, ..."

Just MMC Things.
maliP
# 17.04.2018 ob 08:28
findTheTruth
# 17.04.2018 ob 07:57
Prijavi neprimerno vsebino
Vidim pa veliko raje, da zmaga bodocnost NBA kot je PHI, kot ostareli, zavozen MIA

Jaz pa veliko raje vidim, da zmaga moštvo, ki ne gradi celotno ekipo preko drafta aka tankanja, kot je to namenoma počela PHI 4+ let zapored, da se je lahko spet postavila na noge.

PHI tanka že 12 let
Pjanc
# 17.04.2018 ob 05:02
Twitter gori zaradi zadnjega koša Gorana. :D Še Phillyini športniki ga kritizirajo na polno. Kar prav je naredil, 76ersi so danes igralo zelo umazano. Imeli so tudi krepko sodniško pomoč.
ŽogaJEokrogla
# 17.04.2018 ob 08:53
Vedno, ko se je Philladelphia priblizevala so si nekaj izmislili...

Najbolj izmišljena osebna napaka na tekmi je bila 2. osebna napka Goranu. Če zaradi tega ne bi igral samo 8 minut v prvem polčasu bi tudi on imel kakšnih 20 pik že do odmora.
Bbq
# 17.04.2018 ob 04:47
Bravo dragon bravo wade gg
Zyga
# 17.04.2018 ob 14:27
8 s do konca, je Covington pri rezultatu 111:100 metal trojko preko Dragiča (bi lahko počakal do konca). Gogi jim je pač vrnil s košem...
Neymar_
# 17.04.2018 ob 12:25
Čakam glavne kritizerje Wada:)

Gogi odlična predstava, v zadnji četrtini je tudi zadel en zelo pomemben met iz polrazdalje, ko se je Fila začela nevarno bližati. Kdor pa mu očita zadnji met/polaganje na koš naj vas spomin, da je to playoff in ni nobenega “šparanja”. So osebe, ki bi počakale do izteka; in pa osebe, ki bi odreagirale kot Gogi. Sploh ob tej interni vojni: Whiteside:Embiid, Goran:Simmons, Goran:avstralska vlada:)
Bbq
# 17.04.2018 ob 03:02
Wade cepa ✌
lukace5
# 17.04.2018 ob 02:25
Skoda za ta drugi faul Gorana. Tekmo je zacel odlicno...
gkrosl
# 17.04.2018 ob 04:57
Branko57

# 17.04.2018 ob 04:45
Prijavi neprimerno vsebino Wade pri tej starosti lahko odigra vsako šesto tekmo na takem nivoju tako da konec veselja za Miami, za Dragića je jasno da na tem nivoju ne more delat razlike. Napovedujem 3 gladke zmage za Sixerse.

Zabeleženo
Pjanc
# 17.04.2018 ob 05:08
Je bila pa tole prava PO tekma. Fajt 48 minut! Miami brez Hassana, 76ersi brez Embiida. S to razliko, da je slednji poškodovan. Miami danes pokazal kako zaustaviti Simmonsa, trije so se menjavali na njemu in ga pokrivali po celem igrišču. (takrat se je naredila razlika)

76ersi so nevarni. Ko se jim odpre za 3 jih praktično ne moreš zaustaviti. Belinelli cepa nemogoče mete, popolnoma iz ravnotežja je ded in zadane.
lukace5
# 17.04.2018 ob 04:03
Ne bo tako tezko. Whiteside bo naslednjo sezono v zadnjem letu pogodbe in vedno se bo nasla ekipa A, ki bo ciljala na FA in bo potrebovala po sezoni prosti cap. Potem taksna ekipa menja igralce z vecletno pogodbo ki bi jih morda rada obdrzala za Whitesida, ki mu po sezoni potece pogodba in s tem sprosti cap za max pogodbo. Ponavadi ekipa A za taksnega igralca preplaca, saj jim je nujno da sprostijo denar in prostor na rosterju. Torej v najboljsem primeru se lahko izide za Miami pozitivno. Me pa se vedno cudi kaj je razmisljal Riley ko mu je dal 100M za 4 sezone. Takrat smo se na forumu zgrazali, podobno kot ob pogodbi Tristana Thompsona.
mha
# 17.04.2018 ob 13:45

Jas sem ga zelo kritiziral, ker je igral slabo ... samo ne razumem, zakaj bi ga še sedaj, če je igral dobro?
mha
# 17.04.2018 ob 08:55
Vse lepo in prav ampak cudno, da noben ne omeni sojenja v skodo Phillyja.....

V prvi četrtini so se selektivno lotili zgolj Miamija. Takrat sem študiral, da seveda pod takimi pogoji ni šans, da Miami zmaga. Potem so pa v 2. čet. obrnili kompas, začeli kompenzirat, in kmalu popolnoma opustili vsakršen smiseln kriterij. Vseeno bi rekel, da je Miami pokasiral več dvomljivih piskov, ampak—kot sem že rekel—vsesplošno kaotično stanje, ko nihče ni več vedel, kaj sme in kaj ne sme, in predvsem število prekinitev—vse to je bila prednost za Miami (Wada), ki je lahko igral počasi, nadzorovano in tako držal prednost in agresivno obrambo.
urhh
# 16.04.2018 ob 23:10
miami lagano
mattta
# 17.04.2018 ob 11:54
Še kdo drug opaža vse večjo vlogo evropskih košarkarjev?
hitter
# 17.04.2018 ob 08:10
Le zakaj so pripeljali Babitta nazaj v Miami ?.Da voha prdce Haslama in Mickeya na klopi cisto vsako tekmo.Vsi trije so visoki igralci pa ne igrajo niti minute.Na drugi strani pa Ilasova,Saric in se kdo cistijo raketo,ker je Whiteside povsem neuporaben.Olynik in Adebayo pa ne bosta zmogla vsega sama pod kosem.
doncic7
# 17.04.2018 ob 06:34
No pa sej je moja vcerajsna napoved o zmagi Miamija uresnicila!

# 17.04.2018 ob 04:30
Čas centrov tipa Whiteside je mimo. Pa on sploh tehnike nima. Ne šuta, ničesar. Lahko je dober rim protector, vendar mora biti motiviran. Kar pa ni velikokrat.
timoti
# 17.04.2018 ob 16:03
"Penzionist" Wade je na 10. mestu prehitel Larryja Birda, po doseženih točkah v končnici.
To je dosežek vreden spoštovanja.

Komentarji v stilu Wade je včeraj sam zmagal tekmo pa so navadno pretiravanje. Nihče v moštvenih športih sam ne zmore zmagati.
Prispeval je verjetno največji delež, to pa ja.
lukace5
# 17.04.2018 ob 14:49
Ti Americani res delajo iz muhe slona. Goran je imel odprto pot do kosa, kdo je kriv da PHI ni igrala obrambe? Se nekaj preseravajo ces kako je to nesportno. Tekma se igra 48 min in ce ne igras obrambe, dobis kos. PHI so imeli zogo, lahko bi jo drzali do konca saj je bila tekma odlocena ampak je Covington raje vrgel trojko. Jaz bi na Goranovem mestu zivalsko zabil namesto polozil zogo in jih se bolj sprovociral.
mha
# 17.04.2018 ob 08:40
Super tekma! Mal so pokvarili sodniki, ki so izgubili kriterij in preveč prekinjali potek igre, kar je bila prednost za Miami, ki raje kontrolira tempu proti Sixersom, da se ne razletijo po igrišču in da ne zadevajo nore trojke. Ključna je bila agresivna (res agresivna) obramba, ki je zmedla nekatere igralce, največ Simmonsa.

Pri Wadu je Brown naredil napako. Večkrat si ga lahko vidu, kako igralcem na klopi razlaga, da ne smejo past na njegovo foro varanja. Ampak zato je pa Wade najprej nekajkrat relativno neovirano vrgel in zadel iz polrazdalje, potem pa mislim, da se je razigral in začel zadevat tudi popolnoma nemogoče mete. Tokrat je zares sam odločil tekmo, ampak naslednjič mu to verjetno ne bodo pustili. Spoelstra bi moral že sedaj pripraviti ostale igralce na možnost agresivnejšega pokrivanja Wade, pri katerem bodo morali prevzeti del odgovornosti v napadu.

Naslednjo tekmo bo itak vse drugače, ker se vrne Embiid. Najbolj se bojim Whitesida, ki je sedaj popolnoma brez ritma. Včeraj se je za trenutek videla kombinacija Wade+Whiteside—jaz že od začetka govorim, da je to najbolj optimalna kombinacija za Heate. Kaj jim tukaj ni jasno?! Obema paše počasnejša igra, in Hassan se lahko bolj posveti skokom in obrambi. B.