Luka Lapornik je šel v zadnjem napadu pogumno na obroč in odločil derbi Lige Telemach. Foto: Pia Nikolič
Marko Lekić in Dražen Bubnič
Dražen Bubnič (desno) je dosegel 21 točk, kar pa ni bilo dovolj za peto zaporedno zmago Heliosa. Foto: Pia Nikolič

Gostje so temelje za novo zmago postavili v drugi četrtini, ko so izkoristili slabšo obrambo Domžal in ta del igre dobili s 13:25. Vladimir Panić je do polčasa dosegel 15 točk, na koncu pa 21. Prvi strelec tekme je bil košarkar Domžal Dražen Bubnić s točko več.

Napeto je bilo tudi na Polzeli, čeprav dobrih pet minut pred koncem ni kazalo na to (70:57). Na koncu so Hopsi vendarle premagali Geoplin Slovan s 76:74. Maribor Messer ni imel težav s Parklji (94:74), Elektra Šoštanj pa ne z LTHCast Mercatorjem (70:56).