Goran Dragić je zadel vse tri mete za tri točke. Foto: Reuters
LeBron James
LeBron James je prispeval 27 točk k novi zmagi Clevelanda. Foto: EPA

A povišali na 2:0.

Tokrat je bila prelomna druga četrtina. V njej je Vročica nasprotniku nasula kar 43 točk, neverjetnih 23 v samo treh minutah in pol ob zaključku polčasa, ko je zadela deset metov zapored. Na odmor je odšla s prednostjo 12 točk in vodstva do konca srečanja ni več izpustila iz rok.

43 točk v četrtini, 72 točk v polčasu, 16 zadetih metov v četrtini, 29 zadetih metov v polčasu, 74,4-odstoten met v polčasu - vse to so klubski rekordi, ki so jih postavili možje Erika Spoelstre v končnici. Osupljiva preobrazba moštva, ki je bilo ob All-Star premoru sredi februarja šele 24. po učinkovitosti v celotni ligi.

O kakšnem izbruhu je govor, pove podatek, da nobena ekipa na Vzhodu v zadnjih 20 letih (Orlando 95/96) ni v zaporednih tekmah končnice dosegla vsaj 115 točk, če upoštevamo redni del srečanja.

Prvi strelec tekme je bil Dwyane Wade z 28 točkami (met 11/22), takoj za njim pa je bil že Goran Dragić, ki je v 28 minutah prispeval 18 točk. Iz igre je metal 6/12 in bil 100-odstoten (3/3) pri poskusih izza črte. K temu je dodal še 4 podaje in dva skoka. Hassan Whiteside, ki je na prvi tekmi zgrešil le dva meta, je bil iz igre 100-odstoten - 8/8. Ob 17 točkah je zbral še 13 skokov. V uravnoteženem napadu Miamija sta se izkazala tudi Luol Deng (16) in novinec Josh Richardson (15).

Pri Charlottu je bil z 29 točkami najučinkovitejši Kemba Walker z 29 točkami, a je za to porabil tudi 29 metov. 25 točk je s klopi dodal Al Jefferson. Sršeni so v končnici izgubili dvanajstič zapored. Miami je vselej, ko je povedel z 2:0 v seriji, to se je zgodilo 13-krat, tudi napredoval.

VZHOD, 1. krog:
MIAMI (3) - CHARLOTTE (6) 2:0
115:103 (29:29, 43:31, 19:18, 24:25)
Wade 28, Dragić 18 (met za 2: 3/9, za 3: 3/3), 2 skoka in 4 podaje v 28 minutah, Whiteside 17 in 13 skokov, Deng 16, Richardson 15; Walker 29, Jefferson 25, Lee 12, Lin 11.

CLEVELAND (1) - DETROIT (8) 2:0
107:90 (23:28, 32:25, 27:15, 25:22)
James 27 (met za 2: 10/14), Irving 22, Smith 21, Love 16 in 10 skokov; Drummond 20, Jackson 14, Harris in Caldwell Pope po 13, Morris 11.