Stephen Curry je dosegel 21 točk, a s slabim metom 7/25. Za tri je metal 4/14. Foto: Reuters
Justice Winslow
Justice Winslow in soigralci so se veselili izjemno pomembne zmage v boju za tretje mesto na Vzhodu. Foto: EPA
Izjemen večer Dragića proti Detroitu

.

Volkovi iz Minnesote, ki so sredi tretje četrtine zaostajali za 17, so v dramatični končnici izsilili podaljšek in na koncu slavili s 124:117. Po Bostonu v petek so šele drugo moštvo v zadnjih 14 mesecih, ki so v rednem delu odpravili Bojevnike na njihovem parketu.
Za izboljšanje rekorda rednega dela 72:10 Chicago Bullsov iz leta 1995/96 mora Golden State zdaj dobiti preostale štiri tekme. Dvakrat igrajo z Memphisom, dvakrat pa s San Antoniem, od tega enkrat v Teksasu.

Tekmo kariere je odigral rezervist Shabazz Muhammad, ki je prispeval rekordnih 35 točk, tri manj je dosegel Andrew Wiggins, vključno s prvimi šestimi v podaljšku, v katerem Minnesota ni nikoli zaostajala.

Pri Golden Statu, ki je po Milwaukeeju in LA Lakersih klonil tretjič proti zadnjeuvrščeni ekipi iz divizije, je bil najučinkovitejši Klay Thompson z 28 točkami. Stephen Curry je zgrešil 18 od 25 metov in tekmo končal pri 21 točkah, ki jim je dodal 15 podaj. V prvem polčasu je zgrešil vseh osem metov iz igre.

V rednem delu je podaljšek 20 sekund pred koncem izsilil Wiggins. Bojevnikom v zadnjem napadu ni uspelo metati na koš.

Dragić igralec tekme v zmagi nad Pistonsi
Miami je bil s 107:90 boljši od Detroita, prvo ime tekme pa je bil Goran Dragić, ki je dosegel 22 točk (met za tri 4/4) ter zbral še 8 podaj in 5 skokov. Vročica je prišla do zmage precej zlahka, saj je že ob polčasu vodila za 18. Miami se na Vzhodu bojuje za tretje ali četrto mesto, ki bi jim v prvem krogu prinesel prednost domačega igrišča. "V končnici hočemo igrati doma, in to je v tem trenutku naša najpomembnejša naloga. Vsaka tekma šteje," je povedal Goran Dragić.

Westbrook izenačil dosežek Magica
Russell Westbrok je v zmagi Oklahome nad Denverjem (102:124) dosegel 17. trojni dvojček v sezoni - 13 točk, 14 skokov, 12 podaj - s čimer je izenačil dosežek Magica Johnsona iz sezone 1988/89.

Torkove tekme:
MIAMI
- DETROIT 107:89
Dragić 22 (5/11 za dve, 4/4 za tri), 5 skokov in 8 podaj v 34 minutah, Wade 16; Harris in Jackson po 21.

PHILADELPHIA - NEW ORLEANS 107:93
Landry 22, Canaan 16; Cunningham 19, Babbitt 16.

TORONTO - CHARLOTTE 96:90