Nick Young je ukradel šov Kobeju Bryantu in bil eden najzaslužnejših za zmago Lakersov v San Antoniu. Foto: Reuters
Kobe Bryant
Kobe Bryant je želel na večni lestvici strelcev Lige NBA prehiteti Michaela Jordana, zato je večkrat s sebičnimi potezami zapravljal napade svoje ekipe. Foto: Reuters
Carmelo Anthony
Carmelo Anthony je bil vesel, da je New Yorku po slabih treh tednih končno uspelo zmagati. Foto: Reuters

Prvo ime srečanja je bilo Nick Young, ki je zbral 29 točk in je dobrih sedem sekund pred koncem zadel tudi trojko za zmago. A gostje bi lahko v AT&T Centru zmagali že po rednem delu, če ne bi v zadnjih dveh minutah popolnoma popustili.

Ginobili izsilil podaljšek
Kobe Bryant, ki je potreboval 30 točk, da bi na večni lestvici strelcev Lige NBA prehitel legendarnega Michaela Jordana, je minuto in 59 sekund pred koncem rednega dela zadel trojko in svojo ekipo povedel v vodstvo z 92:101, potem pa so Spursi začeli vrnitev. V zgolj minuti so dosegli osem točk in zaostanek zmanjšali na -1 (100:101). Bryant je nato zgrešil zaporedna meta za dve točki, Manu Ginobili pa je z zadetim prostim metom izsilil podaljšek, v katerem je moštvo iz mesta angelov le prišlo do zmage.

Ob Youngu je več kot 20 točk za Lakerse zbral še Bryant (22 točk; met iz igre 7/22). Pri gostiteljih sta se z 19 točkami najbolje odrezala Tim Duncan (18 skokov) in Danny Green, ki je znova zaigral namesto poškodovanega Kawhija Leonarda. 18 točk je s klopi prispeval Ginobili.

Boston klonil pred Knicksi
Zanimivo je bilo tudi v Bostonu, kjer so New York Knicksi z zmago s 95:101 prekinili niz 10 zaporednih porazov in vknjižili peto zmago sezone (95:101). Celticsi so žogo izgubili kar 17-krat, iz igre so metali 43,5-odstotno, kar je zadostovalo za šele drugo zmago Newyorčanov v gosteh letos. Pri Knicksih sta se izkazala Carmelo Anthony (22 točk) in Amare Stoudemire (20), najučinkovitejši strelec na tekmi je bil sicer Jeff Green (28 točk).

"Gogijevih" 18 točk premalo za zmago
Niz (13) porazov so prekinili tudi Detroit Pistonsi, ki so s 105:103 premagali Phoenix Gorana Dragića. Ta je na domačem parketu prebil 32 minut, v katerih je z metom iz igre 8/12 zbral 18 točk, 5 skokov in 5 podaj ter bil najučinkovitejši strelec svoje ekipe. Kentavious Caldwell-Pope je minuto in 13 sekund pred koncem s trojko povedel Detroit v vodstvo (100:97), dve sekundi in pol pred iztekom rednega dela srečanja je prosti met za končni izid zadel še Andre Drummond. Sunsi so zadnji napad za izenačenje oziroma zmago zapravili.

Tekme 12. decembra:
SAN ANTONIO - LA LAKERS * 110:112
Duncan (18 skokov) in Green po 19, Ginobili 18; Young 29, Bryant 22.

BOSTON - NEW YORK 95:101
Green 28, Zeller 19; Anthony 22, Stoudemire 20.

PHOENIX - DETROIT 103:105
Dragić 18 (8/12 iz igre, po 5 skokov in podaj v 32 minutah), Morris 17; Drummond 23 (14 skokov), Caldwell-Pope 14.

WASHINGTON - LA CLIPPERS 104:96

ATLANTA - ORLANDO 87:81

CHICAGO - PORTLAND 115:106

BROOKLYN - PHILADELPHIA 88:70

TORONTO - INDIANA 106:94

MEMPHIS - CHARLOTTE * 113:107

MINNESOTA - OKLAHOMA CITY 92:111

NEW ORLEANS - CLEVELAND 119:114