Russell Westbrook je v zadnji četrtini iz igre metal 0/7, skupaj 5/20. Foto: Reuters
LeBron James se je veselil prve zmage v Staples Centru v rumenem dresu. Lakersi so se pobrali po uvodnih treh porazih. Foto: Reuters

Vse bo v redu. Zgodaj je še. Verjamem v svoje fante, verjamem vase. Ni potrebe po paniki. Ni štart, kakršnega smo si želeli, a kmalu bo vse v najlepšem redu. Za to bom poskrbel osebno.

Thunderji so pred svojimi navijači proti Bostonu izgubili s 101:95, kar je že njihov četrti poraz na štartu sezone, čeprav so ob polčasu vodili za 16 točk. Oklahoma je Celticse ob polčasu zadržala le na 34 točkah, toda Boston je s 40 točkami eksplodiral v tretji četrtini, ko je izza črte metal 9/14. 4:22 pred koncem je Oklahoma vodila s 94:85, a do konca dosegla le še eno točko.

Westbrook je v svoji drugi tekmi po vrnitvi dosegel 13 točk (met 5/20) in zbral 15 skokov ter 8 podaj. V zadnji četrtini je ostal na ničli ob metu 0/7. "Ta poraz gre na mojo dušo. Prevzemam popolno odgovornost. Moramo opraviti boljše delo in zaključiti tekmo," je povedal Westbrook, ki je posilil trojko za izenačenje, potem ko je trener Billy Donovan klical minuto odmora.

"Vse bo v redu. Zgodaj je še. Verjamem v svoje fante, verjamem vase. Ni potrebe za paniko. Ni štart, kakršnega smo si želeli, a kmalu bo vse v najlepšem redu. Za to bom poskrbel osebno," je prepričan Westbrook.

Oklahomin met v tej sezoni za tri točke je le 24-odstoten, za dve 39-odstoten. S črte prostih metov mečejo 66-odstotno, tokrat so jih zadeli 14 od 25. Prvi strelec Oklahome je bil z 22 točkami Paul George, ki pa je zadel le 7 od 22 metov. Pri Bostonu je bil s 24 točkami najučinkovitejši Jayson Tatum.

Trojni dvojček Jamesa za drugo zmago Lakersov
Los Angeles Lakersi so predvsem po zaslugi trojnega dvojčka LeBrona Jamesa (28 točk, 11 skokov, 11 podaj) in 22 točk Kyla Kuzme s 121:114 premagali Denver in mu prizadejali prvi poraz v sezoni. Jezerniki so slavili drugič v 24 urah. Neporažen ostaja Detroit, ki je bil s 110:103 boljši od Clevelanda. Blestel je centrski par Drummond-Griffin, ki je skupaj vknjižil 52 točk in 32 skokov.