Union Olimpija je praznovala 70-letnico kluba, zato so bili igralci oblečeni v retrodrese. Foto: www.alesfevzer.com
Saša Zagorac
Saša Zagorac je v prvem polčasu zadel vse svoje tri poskuse za tri točke. Foto: www.alesfevzer.com
Zmago Sagadin, Vladimer Boisa in Marko Milić
Med legendami so se vabilu ob 70. obletnici kluba odzvali tudi Zmago Sagadin, Vladimer Boisa in Marko Milić, ne pa Peter Vilfan, ki vodstvu kluba zameri nekatere poteze. Foto: www.alesfevzer.com
Legende Olimpije zaskrbljene nad stanjem kluba
Zmaga Crvene zvezde v Stožicah

Olimpija je pred 4.500 gledalci, ki so prišli pozdravit tudi nekdanje legende (ob 70. obletnici kluba jih je klub povabil v Stožice in pripravil posebno druženje), vodila večino prvega polčasa, v drugem delu pa je beograjska ekipa s serijo trojk povedla za 16 točk, tako da ji niti Olimpijin delni izid 12:0 ni povzročil škode. Sava Lešić je bil s 16 točkami prvi strelec ljubljanske ekipe, pri Crveni zvezdi pa je s 25 točkami blestel Quncy Miller.

Prve minute za Robinsona
V prvem delu je Olimpija z uspešnim metom iz igre vodila tudi za devet točk, z delnim izidom 0:11 pa je beograjski evroligaš pred koncem druge četrtine povedel s 33:39. Krizne trenutke je s trojko končal Saša Zagorac, z devetimi točkami (trojke 3/3) najboljši Olimpijin strelec v prvem polčasu (9), v katerem je priložnost dobil tudi Dawan Robinson, ki je pred dnevi prispel v Ljubljano. Skupaj je igral deset minut in dosegel dve točki.

Olimpija poskrbela za napeto končnico
Quincy Miller je do polčasa dosegel enajst točk in tudi v drugem polčasu dobro zadeval. V 34. minuti je s svojo 21. točko poskrbel za vodstvo 54:69. Najvišja prednost je znašala 16 točk, Olimpiji pa je nato uspel delni rezultat 12:0, tako da je bilo dobri dve minuti pred koncem vse odprto.

Miller s trojko odločil tekmo
Toda Olimpija je bila nespretna. Zach Wright je šel pod obroč in naredil osebno napako v napadu, na drugi strani pa je obramba pozabila na Millerja, ki je imel odprt met za tri in je tik pred začetkom zadnje minute odločil tekmo, s tem pa se je Zvezda maščevala za oktobrski poraz, ko je Olimpija v Beogradu zmagala s 73:77.

Potočnik: Naša glavna težava so nepotrebne osebne napake
"Crvena zvezda je odlična ekipa, kar so dokazali z uvrstitvijo v drugi del Evrolige in vrhom Lige ABA. Poskušali smo se čim boljše pripraviti na tekmo. Fante sem prepričeval, da jih lahko še enkrat presenetimo, in mislim, da so v tekmo šli s pravim pristopom in energijo. Naredili smo vse, da bi stali čim bolje na igrišču. Dejstvo je, da so bile naše slabe minute odločilne, da nismo bili v igri za zmago. Naše glavne težave so bile predvsem to, da smo hitro izpolnili bonus osebnih napak, delali smo nepotrebne osebne napake in jim tako dali lahke koše iz prostih metov. Preveč je bilo tudi izgubljenih žog, v kar pa nas je delno tudi prisilila obramba Crvene zvezde. V napadu smo odigrali preveč statično in nismo prihajali do dobrih položajev za met," je pojasnil trener Gašper Potočnik.

Trener gostov Dejan Radonjić je dodal: "Po zadnji tekmi v Evroligi nam ni bilo lahko, saj smo potrebovali zmago. Imamo naporen ritem tekem, spremenili smo nekoliko našo postavo. Zelo pomembna zmaga za nas. Vedeli smo, da ne bo lahko, saj je Olimpija dobra ekipa, ki je dosegla fenomenalen izid v Evropskem pokalu, in mislim, da če ne bi imeli toliko poškodb, bi bili bližje vrhu. Na začetku nam je manjkala energija, kar pa je normalno glede na ritem tekem. V nadaljevanju smo odigrali dobro v obrambi in pametno v napadu. Mislili smo, da je konec, potem pa se je Olimpija vrnila v igro. V končnici smo uspeli, da dosežemo zmago. Olimpiji čestitam za jubilej in želim jim vse najboljše v nadaljevanju."