Nikola Kalinić je bil prvi strelec Crvene zvezde. Foto: EPA
Mirza Begić
Mirza Begić je takole dobil enega od osmih skokov. Foto: EPA

p 16 Evrolige doživeli še drugi poraz. Po Real Madridu jih je premagal še Maccabi. V Tel Avivu je bilo 78:67.

Beograjčani so drugi del najmočnejšega tekmovanja začeli proti obema lanskima finalistoma. Madridčani so slavili v Areni, evropski prvaki pa pred domačimi gledalci v Nokia Areni. Prav v vseh četrtinah so bili boljši gostitelji. V tretji četrtini je bil izid še izenačen, nato pa so ob zaključku tega dela igre košarkarji Maccabija naredili razliko. Sofoklis Schortsanitis je ob koncu tretje četrtine zadel in nato še na začetku zadnje, izraelski velikan pa je nato povedel za več kot deset. Visoke razlike branilci naslova niso več izpustil iz rok.

Najboljši strelec Maccabija je bil s 16točkami Brian Randle, ki je zbral tudi devet skokov. Sofo je dal 15 točk. Pri Zvezdi se je z 18 točkami izkazal Nikola Kalinić, Jaka Blažič pa je prispeval sedem točk in kar osem skokov.

Laboral Kutxa nova žrtev CSKA-ja
CSKA je dobil še 12. tekmo zapored v tej sezoni. Doma je ugnal Laboral Kutxo (99:90), ki v drugem delu ostaja še brez zmage. Moskovčani so si v drugi četrtini priigrali že 17 točk naskoka, a so se Baski po dobrem uvodu drugega dela v zadnji četrtini priključili na -4, toda rdeča armada je hitro odgovorila in ekspresno znova povedal za devet. Sonny Weems je blestel z 22 točkami, ob tem pa je ujel še osem odbitih žog. Miloš Teodosić je dal 18 točk in pet podaj, Nando de Colo pa je ob 17 točkah v zbral še osem podaj. Mike James je bil z 19 točkami prvi strelec gostov, Mirza Begič pa je v statistiko vpisal šest točk, osem skokov in tri ukradene žoge.

TOP 16, skupina E, 2. krog:
MACCABI TEL AVIV - CRVENA ZVEZDA
78:67 (21:18, 16:15, 19:16, 22:18)
Randle 16, Schortsanitis 15, Pargo 12; Kalinić 18, Williams 13 ... Blažič 7 (1/6 iz igre), 8 skokov v 17 minutah.

99:90 (26:20, 27:16, 18:26, 28:28)
Weems 22, Teodosić 18, De Colo 17; James 19, Tillie 14 ... Begić 6 (2/6 za dve), 8 skokov, 1 podaja v 24 minutah.