Kobu Bryantu je do trojnega dvojčka zmanjkal le en skok. Foto: EPA
Kevin Garnett, Josh Smith, Al Horford in Kyle Korver
Najbolj razigrani posamezniki na tekmi v Atlanti - Kevin Garnett, Josh Smith, Al Horford in Kyle Korver. Foto: EPA
Tony Parker
Tony Parker je ob prodoru dobil močan udarec v obraz. V ozadju na klopi sedi tudi nekdanji košarkar Olimpije Aron Baynes, ki je proti Dallasu prvič stopil na parket Lige NBA. Foto: EPA

Vloge so se v moštvu Jezernikov tokrat porazdelile. Metta World Peace je tokrat veliko prispeval tudi v napadu. Skupaj z Dwightom Howardom je bil s 17 točkami najboljši strelec tekme, zadel pa je pet trojk. Verjetno najbolj dominantni center lige zadnjih let je kraljeval pod obročem. Dosegel pa je dvojni dvojček, saj je ob 17 točkah ujel še 13 odbitih žog.

Dvomesten je bil v dveh statističnih kategorijah tudi Kobe Bryant. Superzvezdnik losangeleškega moštva se je tokrat izkazal predvsem kot podajalec. Prispeval je po 14 točk in podal, le en skok pa mu je zmanjkal celo do trojnega dvojčka. Po tekmi je bil Kobe kratek in jedrnat: "Enostavno rad zmagujem!" Po 15 točk sta dodala še preostala dva iz peterice zvezd Lakersov Steve Nash in Pau Gasol.

Udrih in soigralci brez rešitev za Irvinga
Cleveland Cavaliersi so pred domačimi navijači dobili zadnjo četrtino za 14 in ugnali Milwaukee s 113:108. Blestel je Kyrie Irving, ki je 24 od svojih 35 točk dal v drugem polčasu. "Vzdušje je bilo odlično in nam je dalo dodatne energije. Zabavno je bilo tako gledati tekmo kot biti del tega. Uspelo nam je priti nazaj v igro, in ko smo jih ujeli, je že to odločilo tekmo," je po tekmi povedal odlični organizator igre.

Pri Bucksin je bil s 30 točkami najboljši turški reprezentant Ersan Ilyasova. Beno Udrih, ki ga bo v teh dneh obiskala delegacija KZS-ja, je igral 22 minut in prispeval sedem točk (2/3 za dve, 1/2 za tri) ter osem podaj.

Izjemna vrnitev Atlante
Dvoboj med Atlanto in Bostonom je bil odločen šele po dveh podaljških (123:111). Gostje so v drugi četrtini povedli že za 27, vendar so Hawksi v drugem polčasu nadomestili 19 točk razlike, kar je največ v zgodovini franšize za domačo zmago. Ob koncu rednega dela je met za zmago zgrešil Josh Smith, pred tem je minuto pred koncem dva prosta meta za izenačenje zadel Al Horford.

Smith se je odkupil ob koncu prvega podaljška, ko je blokiral met Paula Pierca za zmago. Horford in Smith sta nato v drugem dodatku poskrbela, da si je Atlanta hitro preigrala neulovljivo prednost. Kyle Korver je bil sicer najboljši strelec gostiteljev. Zbral je 27 točk, zadel pa je kar osem trojk in bil najbolj zaslužen, da je Hawksom uspelo ujeti Boston. 24 točk je dal Horford, ki je zbral tudi 13 skokov. Dvojni dvojček (17 in 14 skokov) je uspel tudi Smithu, pri Celticsih pa je bil s 24 točkami in desetimi skoki najboljši Kevin Garnett.

Baynes odigral prvih 42 sekund
San Antonio Spursi so še tretjič letos premagali teksaške tekmece Dallas Mavericks (113:107). Ostroge so igrale brez poškodovanega Tima Duncana, manjkal pa je tudi oboleli trener Gregg Popovich. Sedem košarkarjev San Antonia je doseglo dvomestno število točk, s 23 in desetimi podajami pa je bil najbolj razigran Tony Parker. Pri gostih je bil z 19 točkami najboljši Rodrigue Beaubois s klopi. Debi v najmočnejši ligi na svetu je dočakal Aron Baynes, ki se je letos v San Antonio preselil iz Olimpije, kjer je igral odlično. Avstralski center je odigral zadnjih 42 sekund, v statistiko pa je vpisal le eno izgubljeno žogo.

Tekme 25. januarja
WASHINGTON - MINNESOTA 114:101
Crawford 19, Beal 16, Wall in Nene 14; Williams 18 in 11 skokov, Kirilenko 17.

ATLANTA - BOSTON 123:111 - po dveh podaljških
Korver 27, Horford 24 in 13 skokov, Teague 23, Smith 17 in 14 skokov; Garnett 24 in 10 skokov, Green 17, Rondo (10 skokov, 11 podaj) in Lee po 16.

MIAMI - DETROIT 110:88
Wade 29, James 23, Bosh 14; Monroe 31.

CLEVELAND - MILWAUKEE 113:108
Irving 35, Thompson 18; Ilyasova 30, Ellis 21, Udrih 7 (3/5 iz igre) in 8 podaj v 22 minutah.

MEMPHIS - BROOKLYN 101:77