Visoko dvignjena roka stisnjena v pest zmagovalca kvalifikacij Jorgeja Lorenza. V nedeljo bo napadal tretji naslov v najprestižnejšem razredu. Nazadnje je bil prvak leta 2012. Foto: Reuters
Valentino Rossi
36-letnega Valentina Rossija čaka težko delo. Če bo Lorenzo zmagal, mora biti Rossi drugi, če želi osvojiti naslov. Rossi bi se z osmim naslovom, nazadnje je bil prvak leta 2009, na vrhu lestvice izenačil z rojakom Giacomom Agostinijem. Foto: Reuters
Lorenzo blestel v kvalifikacijah Valencie
Rossi se zaveda, kako težko delo ga čaka

Lorenzo (yamaha) je bil najhitrejši na kvalifikacijskem treningu pred zadnjim dejanjem sezone MotoGP-ja v Valencii. Vozil je na polno in z 1:30,011 postavil rekord kroga dirkališča Ricarda Torma. Še najbolj se mu je približal rojak Marc Marquez (honda), vendar je zaostal skoraj pol sekunde. V prvi štartni vrsti bo še Dani Pedrosa, prav tako na hondi.

Lorenzo: To je bil krog mojega življenja
"Brez dvoma najboljši krog mojega življenja. Če bi šel na progo še dvajsetkrat ali tridesetkrat, ga ne bi mogel izboljšati. Perfektno,"
se je veselil Lorenzo in dodal: "Zelo sem zadovoljen. Vse skupaj je odlična napoved za jutri, ko bom moral dobro startati in se odlepiti od obeh hond."

Sedem točk prednosti za Rossija
Rossi je v levem ovinku padel
. Nič hujšega ni bilo, vendar psihološko vsekakor ni dobro, če generalko pred dirko sezone končaš s padcem. V boju za naslov prvaka bolj razburljivo ne bi moglo biti. Rossi ima namreč pred zadnjo dirko v skupnem seštevku svetovnega prvenstva sedem točk prednosti pred Lorenzem, a bo moral nedeljsko dirko začeti z zadnjega mesta.

O mogočih scenarijih nedeljske dirke si preberite tukaj.

Kako visoko bo prišel "Doktor"?
Dirka bo v nedeljo ob 14. uri. Rossi se bo z zadnjega štartnega mesta verjetno hitro prebil na peto ali šesto mesto, potem pa bo razburljivo spremljati, ali bo uspel ogroziti Lorenza in kako bodo dirkali Marquez, Andrea Iannone, Pedrosa, Pol Espargaro ...

V preostalih dveh razredih sta si najboljši štartni položaj priborila Španec Tito Rabat (moto2) in Britanec John McPhee (moto3).